Çukurova'dan 8 Mart için özel etkinlik

Çukurova Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında düzenlediği bir dizi etkinlikle kadınlara keyifli bir gün yaşattı.

Çukurova'dan 8 Mart için özel etkinlik

Güzelyalı Kapalı Semt Pazarında toplanan kadınların müzikli, forumlu ve bol coşkulu etkinliğine Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de katıldı. Kadınlara karanfil ve kitap hediye eden Başkan Çetin, "Biz en çok kadınlar için çalışıyoruz. Biz 8 Mart’ı kadınlara özel projelerle her gün kutluyoruz. Çünkü onlar eşit ve özgür oldukça yaşanılabilir bir dünya mümkün. Kadınlar olmadan hiçbir konuda başarılı olmamız mümkün değil. Kadının elinin değdiği her yer güzelleşir, çiçek açar. Kadın dostu bir belediye başkanı olarak kadınlarımızın her zaman destekçisiyim" dedi. Başkan Çetin, Çukurova Belediyesi’nin kadın dostu belediye olarak yaptıklarını ve yapacaklarını da anlattı. 

ÇUKUROVA’DA KADINLAR KEYİFLİ BİR GÜN YAŞADI

Çukurova Belediyesi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için bir dizi etkinlik düzenledi. Güzelyalı Kapalı Semt Pazarında düzenlenen etkinliğe Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Yılmaz, CHP Çukurova Kadın Kolları Başkanı Zihneti Emre, çeşitli kadın sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kadın meclis üyeleri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kadınlar Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’i İzmir Marşı söyleyerek karşıladı. Yoğun sevgi gösterisiyle karşılanan Başkan Çetin, emekçi kadınların Kadınlar Günü'nü kutladı ve hatıra fotoğrafı çektirdi. Başkan Soner Çetin, kadınlara karanfil ve kitap armağan etti.

“BİZ EN ÇOK KADINLAR İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

banner625
Güzelyalı Kapalı Semt Pazarında kurulan Kadın Forumunda konuşan Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Çukurova Belediyesi’nin kadın dostu bir belediye ve kendisinin de kadın dostu bir belediye başkanı olduğunu ifade ederek; “Biz en çok kadınlar için çalışıyoruz. Biz 8 Mart’ı kadınlara özel projelerle her gün kutluyoruz. Çünkü onlar eşit ve özgür oldukça yaşanılabilir bir dünya mümkün. Kadınlar olmadan hiçbir konuda başarılı olmamız mümkün değil. Kadının elinin değdiği her yer güzelleşir, çiçek açar. Kadın dostu bir belediye başkanı olarak kadınlarımızın her zaman destekçisiyim" dedi. Çetin, kadınlara özel yaptıkları projeler hakkında şu bilgileri verdi:  Çukurova’yı, çalışan kadınların en büyük sorunu olan sembolik rakamlarla ve gönül rahatlığıyla gönderebilecekleri kreşlerle donattık. 18 Mart saat 14.00’te toplu açılış ve temel atma törenimizde 2 semt kreşi daha açacağız. 3 ayda bir yaptığımız Danışma Kurulu toplantısında gelen öneri doğrultusunda Çukurova’daki tüm parklara bebek emzirme odaları yaptık. Evkad’a kurduğumuz çadırla kadınların bütçelerine katkı sağlamasına vesile olduk. Çarşamba günleri Kenan Evren Kapalı Semt Pazarı’nda kurulan Kadın Ürünleri Pazarını gelen talepler üzerine haftada 2 güne çıkardık. Ve buradan ilan ediyorum. Açılışını yapacağımız Huzurevleri Kapalı Semt Pazarına da haftanın bir günü Kadın Ürünleri Pazarı açacağız” diye konuştu. 

BÜYÜK PROJELER: ATATÜRK KADIN YAŞAM KÖYÜ VE ATATÜRK ÖĞRENCİ YURDU

Başkan Çetin, kadınlara verdiği sözü tuttuğunu hatırlatarak 18 Mart’ta açılışı yapılacak tesislerden biri olan Türkiye’nin ilk Kadın Yaşam Köyü olacak proje hakkında da bilgi verdi. Başkan Çetin, “Adı ‘Atatürk Kadın Yaşam Köyü’ olacak komplike yaşam köyü içerisinde kadınlar için her şey düşünüldü. Kadınların sosyal yaşama kazandırılması amacıyla komplike bir merkez yaptık. Yaşam köyü içerisinde kadınların çocukları için kreş, kadınlarımıza günün her anında destek olacak psikolog ve avukatın bulunduğu Kadın Danışma Dayanışma Merkezi ve Çok Amaçlı Salon, 27 sanat dalında eğitim verilecek Mesleki Eğitim Merkezi, Kültür Sanat Merkezi ve kütüphane olacak” şeklinde konuştu. Türkiye’nin her yerinde CHP’li belediyelerin yurt açması gerektiğinin altını çizen Başkan Çetin, yine söz vermiş olduğu 400 kişi kapasiteli Atatürk Öğrenci Yurdu projesinin de aynı gün temelini atacaklarını ve görev süresi bitmeden açılışını yapacaklarını belirtti. 

HALAYLI MÜZİKLİ COŞKULU 8 MART

Salbaştan esnaf kadın Latife Oldaç’ın başarı öyküsü ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin konuşmaları büyük alkış alırken Ozan Özgür, Ozan Turabi ve Gül Akyar’ın müzik dinletisi ile renklenen programın sonunda kadınlar Çukurova Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu dans gösterisine eşlik etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz