Çukurova Üniversitesine Ait Proje, Desteklenmeye Uygun Bulundu

Proje Tabanlı Uluslararası Değişim Programı kapsamında desteklenmesi uygun bulunan projelerin sözleşmelerinin imzalanması için Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı’nda tören düzenlendi. Başvurusu yapılan 152 projeden sadece 23’ünün desteklendiği projeler arasında ÇÜ Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Oya Işık’ın yürütücülüğünü üstlendiği proje de bulunuyor…

Çukurova Üniversitesine Ait Proje, Desteklenmeye Uygun Bulundu
banner560

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç’ın yönettiği törene, Çukurova Üniversitesi’ne ait kabul edilen projenin sözleşmesini imzalamak üzere Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar ve Proje yürütücüsü Prof. Dr. Oya Işık da katıldı. Üniversitelerin Rektörleri ve proje yürütücülerinin katıldığı imza töreni ile başlatılan projeyi Çukurova Üniversitesi ve Tayland Kasetsart Üniversitesi Su Ürünleri Fakülteleri ortak yürütecek.
 
Amaç, Uluslararası İş Birliklerinin Geliştirilmesi
YÖK Başkanı Saraç törende yaptığı konuşmada, YÖK tarafından ilk kez gerçekleştirilen Proje Tabanlı Uluslararası Değişim Programı ile araştırma kapasitesinin artırılması, uluslararası iş birliklerinin geliştirilmesi, uluslararasılaşma süreçlerine katkı ile yurt dışındaki üniversitelerle öğrenci ve öğretim elemanı değişiminin amaçlandığını söyledi.

banner595
 
Başvurusu Yapılan 152 Projeden, 23’ü Destekleniyor.
2016-2017 öğretim yılı için yükseköğretim kurumlarından YÖK başkanlığına toplam 152 proje başvurusu yapılmış ve değerlendirme sonucu 18 yükseköğretim kurumundan 19 farklı ülkeyle, Çukurova Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Oya Işık’ın yürütücülüğünü üstlendiği projenin de bulunduğu toplam 23 proje destekleniyor.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner591

banner580