banner641

ÇÜSAMER tanıtıldı

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Stratejik Araştırmalar Merkezi gazetecilere tanıtıldı. Merkez, ekonomiden göçe, eğitimden uluslararası ilişkilere dek 8 ayrı alanda çalışmalar yürütüp, hazırlanan raporları ilgililerle ve kamuoyuyla paylaşacak.

 ÇÜSAMER tanıtıldı

İletişim Fakültesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen tanıtım toplantısına ÇÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Seyhan Tükel ve Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı. Stratejik Araştırmalar Merkezi Müdürü Prof. Dr. Harun Arıkan, merkezde Adana, Avrupa, İnsan Hakları, Ortadoğu, Kuzey Atlantik, Göç, Yükseköğretim ve Enerji başlıkları altında sekiz masanın bulunacağını söyledi.

banner560
2002'de kurulan merkezin çok önemli işlere imza attığını dile getiren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyhan Tükel ise merkezin bilimsel ve uygulamalı çalışmalar yapmak için kurulduğunu kaydetti. Prof. Dr. Tükel, “Merkezimiz kurulduğu günden bu yana bu amaç çerçevesinde ülkemizin, kentimizin ve çevresinin kalkınmasına katkı sağlamaya çalışıyor. Küreselleşen dünyada stratejik araştırmalar yaparak bölgemizin hizmetine sunmak için çaba gösteren arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından kokteyle geçildi.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2013, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640