Doğu Sanayi Sitesi yönetiminden Sözütek'e ziyaret

Adana Doğu Küçük Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Çetin ile Yönetim Kurulu Üyeleri, Adana ESOB'u ziyaret ederek, Merhum Başkan Kazım Barışık için taziyede, yerine getirilen yeni yönetime de başarılar dilediler.

Doğu Sanayi Sitesi yönetiminden Sözütek'e ziyaret

Birlik Başkanı Sözütek'i, Site İkinci Başkanı Necati Ortatepe, Muhasip Üye Adnan Aslinciler, Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Dişicibaşı ile birlikte ziyaret eden Başkan Kazım Çetin, 2007 yılında Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nden bağımsız olarak Misis Acıdere'de kurularak, faaliyet geçen sitenin, bugün her çeşit meslek grubundan 350 işyeri ile hizmete devam ettiğini söyledi.

 

1990'lı yıllardan beri sektörün içinde yer aldığını ve çok uğraş verdiğini, sonunda amaçlarına ulaştıklarını anlatan Çetin, "Çalıştık, çabaladık, Adana'ya bir katkı sağladık. 25 yıl sonra doğru işler yaptığımız ortaya çıktı. O gün bu işlere girmeseydik, her fabrika ayrı bir atölyeye dönüşecekti. Şimdi de Adana OSB'ye bağlanmak istiyoruz. Ancak yasal zorluklar var. Biz Adana için herkesin elbirliği içinde olmasını istiyoruz. Odalar ve esnafların da yüksek potansiyeli var. Biz kendi çapımızda son kuşağız. Elele vererek, TOKİ desteği ile Adana için, şehirdeki kirliliği azaltmak adına atölyeleri kent dışına taşıyarak çok daha güzel siteler yapabiliriz. Bugün şehir merkezinde lüks apartmanların altında tamir atölyesi, oto kuaförü açılıyor. Bunlar kabul ediler şeyler değil"dedi.

 

Birlik Başkanı Sözütek de, Başkan Çetin'e güzel düşünce ve projelerinden dolayı teşekkür ederken, "Adana ESOB olarak sitelerin yapılmasını destekledik, desteklemeye de devam ediyoruz. Adana'da hurdacılar sitesi, oto tamirciler sitesi, oto galericiler sitesi kuruldu. Ayakkabıcı esnafımıza da site kurulsun istiyoruz. Bu konuda da çabalarımız var. Çarpık yapılaşmanın önüne geçmek lazım. Esnaf ile sanayicinin işbirliğine varız. Birlikten her zaman kuvvet doğar"diyerek Adana ve esnaf- sanatkarlar lehine her türlü projeye destek olacaklarını söyledi.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2015, 09:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner654

cyberturk.biz