Dolgun "Bayramı Bayram tadında yaşayamadık"

Türkiye Kamu Sen Adana İl Temsilciliği tarafından Kurban Bayramının son gününde sendika binasında bayramlaşma programı düzenledi. Düzenlenen bayramlaşma programına Türkiye Kamu-Sen Adana il Temsilcisi Selahattin Dolgun, Kamu-Sen’e, Bağlı şube başkanları, yöneticilerinin yanı sıra, üyeler katıldı.

Dolgun "Bayramı Bayram tadında yaşayamadık"
banner560

Başkan Dolgun, burada yaptığı konuşmasında ; “Bayramlar İslam’ın gülen yüzünün hayatımızı aydınlattığı, kardeşlik, barış ve yardımlaşma düsturunun hayat bulduğu, dünyamızı saran onca çirkinliğin, kan ve gözyaşının arasında çocukluğumuzun masumiyetinin hatırlandığı nadide günlerdir. O günlerde mânâ âleminden madde âlemine inen hayır, bereket ve feyz tüm cihanı kaplar; Allah için dünya malından vazgeçenlerin, mevki ve makamı elinin tersiyle iterek, mazlumun derdiyle dertlenmeyi seçenlerin yüreğine bir sevinç, coşku ve huzur dolar. Tekbirler getirilir; eller semaya açılır; olanla olmayan, zenginle fakir sonsuz Rahmet sahibinin sofrasından nasiplenir.  İnsanoğlu, Allah yolunda feda edebilecekleri ile sınanır; Allah için canlarından, Hz. İbrahim gibi en sevgili varlıkları İsmail’den geçmeyi göze alanlarla, menfaat için bütün değerlerini ayaklar altına alanlar arasındaki fark ortaya çıkar. 
Bayramları bayram yapan birlik olmanın, dayanışmanın kutlanmasıdır. Nitekim kurbanın amacı da imkânı olanların olmayanlarla paylaşması, dayanışma içinde bulunması ve kırgınlıkların son bularak, kardeşlik duygularının pekiştirilmesidir. Bu nedenle Türk Milletinin köklerinde var olan ve İslam’ın ruhuyla bütünleşen insani değerler bayramlarda en coşkulu şekliyle yaşanmalıdır. Millet olarak kardeşliğimiz, ortak gelecek idealimiz, bizi biz yapan değerlerimiz hatırlanmalı ve onlara sahip çıkılmalıdır.
Vatan için koç yiğitlerimizi kurban verdiğimiz, yurdumuzun ve milletimizin salahiyeti için serhat de operasyon yaptığımız şu günlerde, Allah yolunda canından vazgeçmenin kutsiyetini bir kez daha idrak ediyoruz. Yüreğimizde şehitlerimizin acısıyla, dünyadaki bütün kötülüklerin son bulması, Mehmetçiğimizin, polisimizin burnunun bile kanamadan ülke içinde ve dışında asayişin tesis edilmesi dualarımızla kurbanlarımızı kesiyoruz. “Kurban Bayramında yiğitlerimizin canlarına kıyan vatan hainleri ve bunların içerideki ve dışarıdaki destekçileri, Allah adını kullanarak insanlarımızı aldatanlar, devletimiz ve milletimiz üzerinde kahpe planlar yapan alçaklar, askerimizin ve polisimizin saçının bir teline kurban olsun!” diyoruz. 

900 ÖĞRETMEN AÇIĞA ALINDI BUNLARDAN 582 Sİ İHRAÇ EDİLDİ
Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişiminin ardından başlatılan operasyonlara da değinen Dolgun konuşmasına şöyle devam etti:“Türkiye’de son süreçte yaşanan FETÖ terör örgütü ve diğer terör örgütleriyle ilgili açığa alma ve işten çıkartma işlemlerinde yetkilileri çok titiz olmaya davet ediyorum.  Kamu kurumlarında yaşanan operasyonlarda mağdur olduğunu düşünen kişilerin bayram vesilesiyle mağduriyetlerinin giderilmesini ancak suçlu ve terör örgütleri ile bağı olan her kim olursa olsun cezasını çekmesini diliyorum.

Bu arada ne yazık ki, 15 Temmuz günü yaşadığımız darbe girişiminin ardından, hiçbir suçu, günahı olmadığı halde görevden alınan, ihraç edilen kamu görevlilerinin bu bayramı buruk kutladığı bilinmelidir. 
Kurban Bayramının manevi havasının, yaşanan adaletsizliklerin bertaraf edilerek hakkın yerini bulması ve tek bir masumun bile canının yanmayacağı adil bir soruşturma sürecinin gerçekleştirilerek, suçlu olmadığı tespit edilen bütün kamu görevlilerinin yeniden işlerine dönmelerine vesile olmasını arzu ediyoruz.    
Temennimiz milletimizin refah seviyesinin yükseldiği, birlik beraberliğimizin pekiştiği, herkesin kardeşçe barış ve mutluluk içinde yaşadığı, her şart altında adaletin tecelli ettiği bir Türkiye; felaketlerin, savaşların, açlığın, zulmün ve sefaletin son bulduğu bir dünya görmektir.  
Karı Koca Görevden alınıp ta Bayramı Bayram tadında kutlayamayan bir çok arkadaşımız var Veya Görevden ihraç edilmiş Bayramı yaşayamayan o kadar çok insan var ki  Bunlar Bayramı kutlayamazken bizde sevinçli bir şekilde bayramı kutlayamadık.  Çünkü Bizim örf ve adetlerimizde şu vardır Komşumuz,akrabamız eşimiz dostumuz üzülmüş ise mağdur olmuş ise Bizim Bayramı Bayram sevinci yaşamamız da çok uygun olmuyor. Şeklinde açıklama yaptı 
 

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2016, 13:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER