Eczacılar huzurevindeki yaşlılarla buluştu

Adana Eczacı Odası(ADEO) Yönetimi ile eczacılar ‘14 Mayıs Eczacılık Günü’ haftası dolayısıyla Seyhan Huzurevinde kalan yaşlılarla Park Zirve Onbaşılar Restoranda buluşarak birlikte yemek yediler.

Eczacılar huzurevindeki yaşlılarla buluştu

Adana Eczacı Odası (ADEO) YKÜ Ecz. Ahmet Gökhan Önal ve eczacıların katıldığı Seyhan Huzurevi sakinleriyle buluşma yemeğinde yaşlılarımızın toplumun olmazsa olmaz büyükleri olduğunu söyleyen ADEO YK Üyesi Ecz. Erdem Kızıltepe, yaptığı açıklamada “Yönetim olarak göreve geldiğimiz yıldan itibaren her yıl huzurevinde kalan büyüklerimizle bir araya gelerek paylaşımlarda bulunuyoruz. Gerek Yaşlılar Haftasında gerek 14 Mayıs Eczacılık Günü etkinliklerimizde; geleneksel olarak huzurevinde kalan ablalarımız, ağabeylerimiz ile bir araya gelip, sohbet edip, hatır sorup, dertlerini dinleyip, yemek yiyerek yaşamlarına dokunuyoruz. Gençlik anılarını bizlerle paylaşıyorlar. Bizler için farklı bir gün olduğu gibi kendilerinede değişik bir gün oluyor. Hepimiz mutlu oluyoruz. Biz her yıl bu görevimizi yerine getireceğiz. Yaşlılarımızı unutmamak lazım. Her insan her kurum, kuruluş belli zamanlarda benzeri etkinlikler yaparsa yaşlılarımıza moral motivasyon olacağını düşünüyorum. Allah hepsine sağlık sıhhat versin.” Dedi.

banner625

TÜLÜ, “YAŞLILARIN DUASI ÖNEMLİ”

Seyhan Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin çalışmaları hakkında kısa bilgi veren Müdür Vekili Ünzile Uzun Tülü, "Merkezimizde  36’sı kadın 98 yaşlımız bulunmakta olup, yaşlılarımızı mutlu etmek için elimizden gelen çabayı harcıyoruz. Kuruluşumuzda hem Rehabilitasyon (Yatağa bağımlı) hemde Huzurevi Birimi olarak iki bölümde hizmet veriyoruz. Bünyemizde 60 yaş üzerinde olan, bulaşıcı herhangi bir rahatsızlığı bulunmayan, alkol veya madde bağımlısı olmayan, sosyal yada ekonomik yönden yoksunluğu bulunan yaşlıları barındırıyoruz. Seyhan Huzurevi olarak  yaşlılarımıza çeşitli spor aktiviteleri yaptırıyoruz. Her ayın son Perşembesinde o ay doğanlar için doğum günü eğlenceleri yapıyor, yaşlılar haftasında değişik eğlenceler düzenliyoruz. Diğer illerdeki huzurevleri ile turnuvalar tertipliyoruz. Kapalı cam seramız var. İlgilenenler çeşitli ürünler yetiştiriyorlar. Atölyemiz de seramik çalışması, ahşap boyama, elişi örgüsü gibi çalışmalar yapıyorlar. Yapılan elişi göz nuru çalışmaları düzenlediğimiz sergilerde sunuyoruz. Ben Türk Sağlık sisteminin yapı taşlarından biri olan eczacılarımızın 14 Mayıs Eczacılık Günlerini kutluyorum. Bu özel günlerinde yaşlılarımızı unutmadıkları için şahsım ve sakinlerim adına çok teşekkür ediyorum. Ben bu vesile ile halkımıza seslenmek istiyorum. Huzurevlerini sahipsiz bırakmasınlar. Devlet çalışanları olarak yaşlılarımızın tüm temel ihtiyaçlarını biz burada karşılıyoruz. Dışarıdan gelen her bir ziyaret yaşlılarımızı ayrı şekilde mutlu ediyor. Yakınları olan yaşlılarımız olduğu gibi kimsesi olmayan yaşlılarımız da var. Özellikle gençlerimiz yaşlılarımızı ninelerinin dedelerinin yerine koyarak sahiplensinler. Hayır dualarını alsınlar istiyoruz.” Diye konuştu.

Çoban Dede Türbesi ve Baraj Gölü manzarası eşliğinde yenilen yemeğin ardından huzurlu bir gün geçiren huzurevi sakinleri ADEO yöneticilerine teşekkür ederek sevgi gösterdiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner669

cyberturk.biz