Eğitim İş 5. yaşını kutluyor

Eğitim işkolunda örgütlü olan ve Birleşik Kamu İşgörenleri Konfederasyonu’na bağlı Eğitim İş Sendikası beşinci yaşını kutluyor. Eğitim İş adana Şube Başkanı İsa Kayadan, “Eğitim İş; kamu çalışanlarının sendikal mücadelesinin içine düştüğü krizi aşabilme yeteneğine ve kararlığına sahip olduğunu geçen 5 yıllık süreçte ispatlamış ve kamuoyundan hak ettiği desteği alarak bugünlere gelebilmiştir” dedi.

Eğitim İş 5. yaşını kutluyor


Yaptığı yazılı açıklamada Eğitim İş’in 17 Ekim 2005 tarihinde kurulduğunu anımsatan Kayadan, Eğitim İş’in eğitim ve bilim emekçilerinin, emek mücadelesindeki sözcüsü olacağını ilk günden itibaren haykırdığını ve inancından hiçbir şey kaybetmeden her alanda mücadelesine devam ettiğini kaydetti.

banner625
Kayadan, “Eğitim İş; Türkiye’nin dört bir yanında ‘Türkiye Cumhuriyeti’ni, Atatürk Devrimleri’ni, emperyalizme karşı başkaldırıyı, kuşatılmaya çalışılan ülkemizin üniter yapısının kutsallığını, çağdaş ve bilimsel eğitime olan inancını, emeğin kutsallığını; sadece öğretmenlerin değil, tüm eğitim çalışanlarının haklarının kutsal ve vazgeçilmez olduğunu’ geçen beş yıllık süreçte inançla savunmuş ve savunmaya da devam edecektir” diye konuştu.
Eğitim İş’in kurulduğu 17 Ekim 2005 tarihinde ırkçılığa, gericiliğe ve bölücülüğe karşı sonuna kadar mücadele edeceğini, hiçbir siyasi ve toplumsal baskının altında ezilmeyeceğini birilerinin arka bahçesi ve yandaşı olmayacağını, sadece Atatürk devrimlerinden, Cumhuriyetten ve emeğin kutsallığından yana taraf olacağını taahhüt ettiğini belirten Kayadan, şunları söyledi: “Eğitim İş; kamu çalışanlarının sendikal mücadelesinin içine düştüğü krizi aşabilme yeteneğine ve kararlığına sahip olduğunu geçen 5 yıllık süreçte ispatlamış ve kamuoyundan hak ettiği desteği alarak bugünlere gelebilmiştir. Eğitim İş; emek mücadelesini hak ettiği yere mutlaka ulaştırarak eğitim çalışanlarından aldığı güçle kuruluş felsefesi ışığında onurlu mücadelesini sürdürecektir. Bu doğrultuda grevli ve toplu sözleşmeli sendika hakkı mücadelesine devam ederek eğitim işkolunda yetkili sendika olma hedefine ulaşacaktır”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz