Eğitim kurumları işbirliği arayışında

Ekinfen Okulları Kurucuları Ferdane Bayıldıran ve Cengiz Bayıldıran ile Ekinfen Genel Müdürü Mahmut Reyhanioğlu, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (Adana BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Adem Ersoy’u makamında ziyaret etti.

Eğitim kurumları işbirliği arayışında


banner625

 

Görüş alışverişinin yapıldığı ve işbirliği olanaklarının irdelendiği görüşmede, uzun yıllardır Adana’da ikinci devlet üniversitesinin olmamasının kendilerini çok üzdüğünü belirten Ferdane Bayıldıran, “Bu yüzden Adana Bilim ve Teknolji Üniversitesi’nin kurulması bizi çok mutlu etti. Emeği geçenleri kutluyorum. Kurucu Rektörlük önemli bir sıfattır. Prof. Ersoy’u kutluyorum. Bina şimdilik tüm ihtiyaçlara cevap verecek şekilde değil ama mutlaka uygun bir mekana kavuşulacaktır. Önemli olan başlanmış olması. Gerisinin geleceğinden eminim” dedi.

EKİNFEN ÜNİVERSİTESİ AÇILACAK

Prof. Dr. Adem Ersoy’u güçlü ve kararlı gördüğünü ifade eden Ferdane Bayıldıran şöyle konuştu, “Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi bölgemizi temsil eden bir üniversite. Adana da bir bölge şehri. Bölgemiz çok üniversite kaldırır. Burada açılan bölümler de çok yararlı ve yerinde. Ekinfen olarak önümüzdeki süreçte üniversite açarak, Adana’da üniversite sayısının artmasına katkı koyacağız. Bunun için altyapımız hazır.”

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Ersoy da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve eğitim kurumlarının işbirliği yapmasının önemine değindi.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2013, 11:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz