Erkan’dan ‘Satranç’ şöleni

Erkan Koleji tarafından bu yıl 3.’sü organize edilen; ‘Geleneksel Satranç Turnuvası’nda heyecan dindi. MI Alışveriş Merkezi'nde 2 gün süren ve 200 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilen turnuvada dereceye girenlere de düzenlenen törenle ödülleri verildi.

Erkan’dan ‘Satranç’ şöleni


Yoğun ilgi gösterilen turnuvaya; 1. ve 2. sınıfı öğrencileri ‘minikler, 3. ve 4. sınıf öğrencileri ‘yıldızlar’, 5.-6. ve 7. sınıf öğrencileri de ‘gençler’ grubunda yarıştı. 7 tur süren turnuvanın finali ise büyük çekişmeye sahne oldu. Öğrencilerin birbirine rakip olup, farklı stratejiler ile sonuca gitmeye çalıştığı etkinlik, adeta bir şölen havasını andırdı.

 

BİRİNCİLERE ‘BİSİKLET’ ÖDÜLÜ

‘Erkan Koleji 3. Geleneksel Satranç Turnuvası’nın ödül törenine katılanlar arasında; Özel Erkan Koleji Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Hatipoğlu, Genel Koordinatör İzzettin Yüzçelik ve Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Denge de yer aldı. 3 grupta yarışıp birincilik elde eden sporculara madalyanın yanı sıra bisiklet hediye edilirken, ikinciye satranç takımı, üçüncüye de satranç kitabı hediye edildi. Sporcuların ödüllerini Hatipoğlu, Yüzçelik ve Denge verdi. Lise Müdürü Ahmet Ayyıldız ,ASML Müdürü Handan MENET, Halkla İlişkiler Müdürü Nalan ATIŞ ve Erkan Koleji öğretmenleri tarafından diğer tüm sporculara madalyalar dağıtıldı.

“SATRANÇI TANITMAK ÖNEMLİ”

banner625
Turnuvaya katılımın her geçen yıl arttığını kaydeden Özel Erkan Koleji Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Hatipoğlu, amaçlarının satrancı Adana geneline yayıp, daha fazla öğrencinin bu alanda gelişim göstermelerini sağlamak olduğunu anlattı. 3 yıldan bu yana organize etmiş oldukları turnuvaya gösterilen ilginin, doğru yolda olduklarını ortaya koyduğunu belirten Hatipoğlu, gelecek yıl daha geniş bir turnuva düzenlemek istediklerini anlattı.

 

“M1 AVM’Yİ ADETA İŞGAL ETTİK”

Özel Erkan Koleji Satranç Öğretmeni Gökhan Ölmezoğlu ise, “Geçen yıl 100 kişi ile gerçekleştirdiğimiz turnuvaya bu yıl 200 öğrenci katılım gösterdi.. M1 AVM yönetimine ev sahipliğinden dolayı teşekkür ediyoruz ” dedi. Ölmezoğlu, düzenledikleri turnuvanın diğer satranç turnuvalarından farklı olarak Adana geneli olmasıdır. Dedi.

 

“BU TURNUVA DİĞERLERİNDEN FARKLI”

Ölmezoğlu, satranç turnuvalarının genelde kapalı alanlarda yapıldığını ancak bu turnuvanın alışveriş merkezinin içerisinde herkese açık bir alanda yapıldığını ifade etti. Ölmezoğlu, “Elbette açık alanda olmasının dezavantajları da var. Sporculara dışarıdan müdahaleler olabiliyor. Ancak vatandaşa satranç sporunu sevdirmek adına önemli bir adım'' diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2013, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz