Ertuğrul Akbay Genç Kalmanın Sırlarını Anlattı

Genç kalmanın mucidi olarak bilinen “Sağlıklı yaşam ve gençlik idolü” ünlü Gazeteci Yazar Ertuğrul Akbay, Adanalılara genç kalmanın sırlarını anlattı.

Ertuğrul Akbay Genç Kalmanın Sırlarını Anlattı
banner560

‘Yaş 75 Yolun Yarısı' kitabının yazarı ve önümüzdeki yıl içerisinde Avrupa ve Amerika’dan davetler alan ‘Yaşlanmaya meydan okuyan adam' ve ‘Genç kalmanın mucidi’ olarak tanınan Gazeteci Yazar Ertuğrul Akbay Adanalılarla buluştu.
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın davetlisi olarak geldiği Adana’da Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde genç kalmanın sırlarını anlatan “Sağlıklı yaşam ve gençlik idolü” Ertuğrul Akbay, Adanalılardan yoğun ilgi gördü.  ‘Yaş 75 Yolun Yarısı' kitabını da yazan ve Türkiye'nin çeşitli il ve ilçelerinden seminerler vermek üzere davetler alan Ertuğrul Akbay, Adanalılara da sağlıklı yaşamanı nasıl olacağı ile ilgili altın değerinde bilgiler verdi.  İyi bir uykunun, bilinçli beslenme ve bilinçli spor yapmanın önemini anlatan ve 77 yaşına rağmen fit vücudu sadece kendi kuşağının değil her yaştan insanın idolü olan Akbay, sporun sağlıklı yaşamın vazgeçilmezi olduğunu da belirtti.

banner595
 BAŞKAN KARALAR, AKBAY’A TEŞEKKÜR ETTİ
Davetlerini kırmayarak Adanalılara genç kalmanın sırlarını anlatan Gazeteci Yazar Ertuğrul Akbay’a teşekkür eden Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, göreve geldikten sonra en önem verdikleri hizmetlerden birinin spor olduğunu vurgulayarak sporun sadece genç kalmaya değil kötü alışkanlıklardan da korunmaya yardımcı olduğunu söyledi. Başkan Karalar, katılımından ötürü Akbay’a birde teşekkür plaketi verdi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner591

banner580