Ethem Tunç'tan "kongre" iddiası

TÜED 14. genel kurulunda dernek başkan adayı olan Ethem Tunç ,Yapılan kongrede her türlü entrika ve hilenin döndüğünü öne sürdü.

Ethem Tunç'tan "kongre" iddiası

Türkiye emekliler Derneği Adana Şubesinin 14. genel kurulunda dernek başkan adayı olan  Ethem Tunç ,Yapılan kongre’de her türlü entrika ve hilenin döndüğünü ifade ederek,yapılan seçim bir trajedi-komedi ile sergilenmiş bir tiyatro oyunu olduğunu iddia etti.

Başkan adayıTunç ,Oyunun sahnelendiği Seyhan Belediyesi,Yaşar Kemal Kültür Merkezin'de Genel merkez yetkilileri ve Adana şubesinin ortaklaşa düzenlediği Tiyatro oyununun sergileneceği salon kapasitesinin 300 kişilik olduğunu,bu oyunu izlemeye 66720 kişi gönderilen mesajlarla davet edildiğini ve salona icabet eden kişi sayısının 6902 kişi olduğunu,buna ragmen yaşanan usulsüzlük ve izdihamlar sonucu  1280 civarında kişinin oyunu seyretmeden salon civarını terk ettiğini açıkladı.

Mevcut yapı tarafından bilinçli bir şekilde,izdiham yaratılmasına sebebiyet verebilecek bir ortamın oluşmasını fırsat bilenler,her türlü entrika ve şark kurnazlığı ile hile ve oyunlarına devam ederek,arzu edilen amaçlarına ulaşmışlardır.

banner625
Oyunun sergilenişi ve sonuçları hakkında’ki yorumlara bakacak olursak,yapılan uygulama ve yöntemler, İlk okul’da yapılan sınıf başkanlığı seçimlerinin dahi bu oyunda sergilenen seçim oyunundan daha anlamlı ve objektif olduğunu,7000 kişiye yakın emeklimizin 300 kişilik salona mahkum edilmesinin,emeklilerimize saygısızlık ve zülum olduğunu açıklayarak sözlerini şöyle sürdürdü;

Dünyanın neresinde görülmüştür iş başında olan bir yönetimin faaliyet raporlarının okunmadan, oylanarak ibra edilmeden o kişinin’de tekrar aday olduğu bir seçimde,hemen seçimlere geçilmesinin demokratik olmadığını açıkladı.

Sanaryonun çok acemice hazırlandığını,sergilenen oyunun objektiflikten uzak ve iyi kurgulanmamış olduğunu'da hatırlatan Başkan adayı Ethem Tunç,Hazirun cetvellerinin seçim sandıklarından bir kilometre ötede imzalanmasının seçim usul ve esaslarına aykırı olduğunu 7 yaşındaki bir çocuk tarafından dahi bilinebileceğini ve bu haliyle oraya gelen tüm insanların Aklıyla alay etmek olduğunu öne sürdü.

Hazirun standlarında,salon önünde ve salon içerisinde mevcut yönetimin yeşil kurdelalı elemanlarının yeşil oy pusulası çığırtkanlığı yaparak,zorla kendi zarflarını emekli kardeşlerimize vermeleri ve buna ilaveten yeşil poşet ve üzerinde muhterem yöneticilerimizin(!) resimlerinin bulunduğu çantalarla sandık başına gelip oy kullanılması,pekte objektiflik ve tarafsızlık ilkesine uyulmadığını söyledi.

Rakip adaylara söz hakkı verilmemesinide hatırlatan başkan adayı Ethem Tunç, sunulan önergelerin Divan tarafından okunmaması ve tutanaklara geçilmemiş olması şahibeleri beraberinde taşımaktadır.Bu işin peşini bırakmayacaklarını,gerekirse konuyu mahkemeye taşıyacaklarını açıklayan başkan adayı Ethem Tunç ,"Görüldüğü üzere oynanan TİYATRO OYUNU son derece acemice hazırlanmış ve izleyiciden geçersiz not almıştır." diyerek sözlerini bitirdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz