Eyy Adanalı senin için sorduk, dobra yanıt aldık!

Adanahabermerkezi.com’un gündeme taşıdığı Adana Şoförler ve Otomobilciler Odasındaki gelişmelerle ilgili sorularımıza odadan yanıt geldi. Oda yönetiminden, cesurca sorduğumuz sorulara dobra yanıtlar geldi.

Eyy Adanalı senin için sorduk, dobra yanıt aldık!
Adanahabermerkezi.com
İşte; Hizmet bedeli adı altında “Gizli bağış” olarak dile getirdiğimiz uygulamanında yer aldığı sorular ve yanıtlar...

Soru 1-  İş takipçilerinden bağış alınıyor mu?
Yanıt : Adana Şoförler ve Otomobilciler Odası kanunda belirtilen hizmeti herkese eşit şekilde aynı fiyat uygulamasıyla sunmaktadır. Oda olarak bizden hizmet alan herkes aynı hizmeti aynı fırsat eşitliğiyle alır.

Soru 2 - Vatandaş gittiğinde araç plakasını bir gün sonra alıyor. Peki neden takipçiler 1 saat içinde alabiliyor? Şoförler Odası vatandaşa ayrı hizmet! Takipçiye özel hizmet! mi veriyor?

banner560
Yanıt: Adana Şoförler ve Otomobilciler Odasına gelenin kim olduğunu bilemeyiz. Herkese eşit hizmet veririz. Uygulamamız, plaka başvurusunda bir gün sonra teslim üzerine şekillenmiştir. Takipçiler olarak dile getirilen kişiler plakanın hemen alınabilmesi için “Plaka yıpranması” olan (Ek 45) belgesini Trafik’ten alıyor. Biz Trafikten alınmış yıpranmış plaka anlamına gelen bu belgeyle plakayı kısa sürede basıp araç sahibine veriyoruz. Şayet trafikten ek 45 yıpranmış plaka belgesi alınmışsa “Araç plakasız” demektir. Vatandaş mağdur olmasın plakayı takıp aracını kullansın diye plakayı hemen basıp veriyuoruz. Eğer kısa sürede plakayı vermezsek araç plakasız olduğu için vatandaş mağdur olacak. Bunu önlemek için 1 saatte plaka basıp veriyoruz. Burada bizim kriterimiz Araç sahibi! Trafikten Ek 45 belgesi alması. İddianıza göre takipçi vatandaştan belli bir komisyon alıyor ve trafikten, yıpranmış plaka belgesi olan ek 45’i alıyor. Biz trafiğin verdiği belgeye göre plakayı basıyoruz. Vatandaşa veya takipçi olarak belirttiğiniz kişilere ayrı hizmet sözkonusu değil.

Soru 3 -  Hizmet bedeli alıyorsunuz. Şu bağış ne bağışı, kime bağış yapıyor vatandaş onu da açıklayınız...
Yanıt  : Plaka bedeli alıyoruz. Bağış gönüllülüğe dayalıdır. Bilgilendirme konusunda yeni personelimiz eksik kalmış olabilir. Bununla ilgili vatandaşı bilgilendirme odaklı önlemimizi alacağız.
 
Adanahabermerkezi.com olarak Adana Şoförler ve Otomobilciler Odası Yönetimine verdikleri bilgiden ve hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ederiz. 

 
 
 
Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2017, 22:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner621