Filiz Yaldız, Türk Milleti’nin Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı

Uğur Yaldız Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı- Adana Sanayi Odası ve Adana Ticaret Odası Otomotiv Sektörü Temsilcisi Filiz Yaldız, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada, 93 yıl önce Cumhuriyetin ilan edilmesiyle yolunu aydınlıktan ve çağdaşlıktan yana çizen Türk Milleti’nin, bugün de demokrasiye gönülden bağlı olduğunu her fırsatta kanıtladığını belirtti.

Filiz Yaldız, Türk Milleti’nin Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı
banner560

Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve Türk Milleti’nin, Türk’ü Anadolu’dan atmak isteyen ve varlığını tehdit olarak görenlere karşı kazandığı askeri başarının, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’in ilan edilmesiyle taçlandığını ifade eden Filiz Yaldız, “Balkan Savaşları ve 1. Dünya Savaşı ile yok edilmek istenen Türk Milleti, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurtuluş mücadelesine girmiş ve Anadolu’yu işgal etmek isteyen düşmana karşı, bütün olumsuzluklara rağmen tarihe altın harflerle yazılan bir başarı, askeri zafer kazanmıştır. Öz yurdunu düşman işgalinden kurtararak, esareti kabul etmeyeceğini bütün dünyaya bir kez daha haykıran ve mazlum milletlere ilham kaynağı olan büyük bir başarı kazanan Türk Milleti, askeri başarıyı Cumhuriyetle taçlandırmış, ve modern dünyadaki saygın yerini almıştır” dedi.

CUMHURİYETTEN VE DEMOKRASİDEN TAVİZ YOK
Türk Milleti’nin Cumhuriyete ve demokrasiye onan inancının her geçen gün sağlamlaştığını, dünyanın 15 temmuz darbe girişimi sırasında bir kez daha gördüğünü ve halkın kendi iradesini mahkum etmek isteyenlere karşı tek vücut olarak, tanklara, uçaklara göğsünü siper ettiğini hatırlatan Fiiz Yaldız, “15 Temmuz gecesi milletimiz bütün dünyaya, Türk Milleti’nin Cumhuriyetten ve demokrasiden taviz vermeyeceğini, bunun için gerekirse şehit olacağını bir kez daha ilan etmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Adanalı hemşehrilerim olmak üzere, Türk Milleti’nin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner591

banner580