banner654

Flaş... Adanalı TTB üyesi Yaşar Ulutaş gözaltında

Afrin harekatı için "savaş bir halk sorunudur" diyen Türk Tabipler Birliği yöneticileri hakkında gözaltı kararı verildi. 11 kişiden 8'i gözaltına alındı.

Flaş... Adanalı TTB üyesi Yaşar Ulutaş gözaltında

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından terör örgütlerine yönelik Afrin bölgesinde başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin “savaş bir halk sorunudur” tanımlaması yapan Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyesi 11 kişi hakkında soruşturma başlatmıştı.
Aralarında TTB Başkanı Raşit Tükel’in de bulunduğu kişi için gözaltı kararı verildiği ve birçoğunun gözaltına alındığı öğrenildi. Operasyonun merkezi Ankara’nın yanı sıra İstanbul, Diyarbakır, Eskişehir’de de gözaltı işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Operasyonu duyuran CHP milletvekili Ali Şeker “TTB Başkanı Raşit Tükel ve Yönetim kurulu üyelerinin gözaltına alan ceberrut iktidara boyun eğmeyeceğiz.  12 Eylül 1980'in üzerinden 37 yıl geçti ve faşizm yine bu ülkeyi hedef alıyor. Zulmün karşısında İnsanlık kazanacak barış kazanacak.” diye tweet attı.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA GELDİ

banner625
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan konuyla ilgili açıklamada ise ”Başsavcılığımızca Türk Tabibler Birliği yetkilileri hakkında 3713 sayılı Kanun uyarınca yapılmakta olan soruşturma kapsamında 11 yönetici hakkında gözaltı kararı verilmiş olup  Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi görevlilerince yasal işlemler bu sabah itibarıyla başlatılmıştır” denildi.

İŞTE GÖZALTI LİSTESİ
TTB Başkanı Prof. Dr. Raşit Tükel ile beraber haklarında gözaltına kararı verilen TTB üyelerinin isimleri şunlar; Genel Sekreter Sezai Berber, İkinci Başkan Sinan Adıyaman, Selma Güngör, Şeyhmus Gökalp, Hande Arpat, Ayfer Horasan, Taner Gören, Funda Obuz, Yaşar Ulutaş ve Nazım Yılmaz.

HASTANEDEKİ ODALARI DA ARANACAK
11 kişiden 8’inin gözaltına alındığı gözaltına alınan doktorların hastanedeki odalarında da arama yapıldığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2018, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz