Flaş... Kurayla plaket verdiler!

TCDD Çırak Okulu 1964 giriş, 1968 Mezunları buluşması demokrasi adına renkli ve güzel anlara sahne oldu. Her yıl bir mezuna verilen plaket bu yıl da çekilen kurayla bir mezuna verildi.

Flaş... Kurayla plaket verdiler!

53. yıl buluşmasında bir araya gelen TCDD Çırak okulu aynı sınıf mezunları hem hasret giderdi, hem de demokrasi anlamında anlamlı bir davranışa imza attılar.

Aynı sınıftan mezun olan Muhlis Uçar, Ahmet Elibol, Musa Ateş, Hüseyin Kocalar, Talat Özçete, Mehmet Akbulut, Erdal Şendil, Uğur Demiraslan, Bekir Uçar ile mazeret bildirip bıuluşmaya katılamayan Halil İbrahim Yılmaz, Halil İbrahim Atalay, Ahmet Öksüz ve kemal maralcan her yıl buluşarak hasret gideriyordu. Bu buluşmalarda anı olması amacıyla bir plaket yapılarak çekilen kurayla bir kişiye veriliyordu. Bu yılda öyle oldu.

banner560
Köşem Ocakbaşında biraraya gelen mezunlar yine öyleyaptı ve çekilen kurayla bir plaketi bir mezun arkadaşlarına takdim ettiler. Mezunlar adına konuşam Muhlis Uçar 1964 yılında TCDD Çırak okulunda başlayan dostluğun sağlamlığına değinerek yıllar geçmesine karşın bu dostluğun azalmadığına işaret etti.

Çıraklık okulundan mezun olanların önce devlet dediğini bu yüzden büyük başarılara imza atıldığını aktaran Uçar, "Ancak Çırak okulunun kapatılmasıyla dostluğun bitmesi dolayısıyla önceliğin paraya kaymasına neden oldu. Bu da verimin düşmesine neden oldu" dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2017, 22:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner621