Genç inşaat mühendislerinde mezuniyet sevinci

İMO Adana Şubesi, inşaat mühendisliği mesleğine ilk adımı atan genç mezunlar için tören düzenledi

Genç inşaat mühendislerinde mezuniyet sevinci

İnşaat Mühendisleri Odası Adana Şubesi, Çukurova Üniversitesi ile Bilim ve Teknoloji Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan öğrenciler için mezuniyet töreni düzenledi. Seyhanspor Tesisleri’nde gerçekleşen törende genç mezunlar mesleğe ilk adımlarını atmanın heyecanını yaşadı.

Mezuniyet töreni İMO Adana Şube Başkanı Zekeriya Turanbayburt’un açılış konuşması ile başladı. Toplumun her kademesindeki kişi ve kurumları doğrudan etkileyen bir mesleğin icracısı olan inşaat mühendislerine önemli sorumluluklar düştüğü belirten Turanbayburt; öğrencilere toplumsal yarar ilkesine, etik anlayışa, erdemli davranışa,  meslek yaşamları boyunca bağlı kalmalarını tavsiye etti.

“İyi bir insan olmayı ilke edinin”
Bugün ülkemizin, kentimizin, meslek alanlarının oldukça fazla sıkıntıların olduğu bir süreçten geçtiğini söyleyen Turanbayburt; “öğrenim hayatınız bitse bile hayat boyu öğrenmek, yeni bilgiler edinmek sizler için, hepimiz için gereklidir. Bunu gerçekleştirmek için çaba sarf ederseniz çevrenize, yaşadığınız topluma, kendi gelişiminize katkınız olacaktır. Mesleğinizi sürdürürken her şeyden önce iyi bir insan olmayı ilke edinin, olur mu çocuklar” diye konuştu.

banner625

Toplumcu mühendisliğe vurgu yapıldı

Turanbayburt’tan sonra söz alan İMO Onur Kurulu Üyesi Abdullah Bakır ve Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı Hıdır Çak yaptıkları konuşmada toplumcu mühendisliğe vurgu yaparak öğrencilere meslek hayatlarında başarılar dilediler. Genç- İMO geçmiş dönem üniversite temsilcileri Mizgin Bektaş ve Yasin Solak mezuniyetlerine kadar geçen sürede genç-İMO çalışmalarında yer almaktan onur duyduklarını ve bu çalışmaların kendilerine çok şey kattığını içeren konuşmalarını gerçekleşirdiler. Yeni mezunlara Şube Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Sürenkök tarafından mühendislik yemini ettirildi.

Şube Yönetim Kurulu Üyeleri Duygu Argunşah, Leyla Tan ve Ahmet Uncu’nun da yer aldığı törende gençlere baret ve rozetleri takdim edildi. Düzenlenen tören kokteylle sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz