Gençlere çevre bilinci aşılanıyor

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Dairesi Başkanlığı’nın öğrencilere yönelik çevre konusunda eğitim çalışmaları sürüyor.

Gençlere çevre bilinci aşılanıyor


banner625

Ana okullarında ve ilköğretim okullarında özellikle atıklar ve geri dönüşümlerle ilgili eğitim çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı’na bağlı Çevre Koruma ve Kalite Kontrol Şube Müdürü Hülya Kuş bu kez lise öğrencilerine Büyükşehir Belediyesi Katı Atık Bertaraf Tesisleri’ni anlattı.

Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği eğitim seminerinde Katı Atık Bertaraf Tesisi ile ilgili sunum yapan Hülya Kuş, tesisin 2011’de faaliyete başladığını anlattı. Hülya Kuş, tesisin yüksek teknoloji ile çalıştığını belirterek, depolama, ayrıştırma gibi işlemler hakkında bilgi verdi.

Çevre Koruma ve Kalite Kontrol Şube Müdürü Hülya Kuş, tesiste günde bin 500 ton katı atıkla ilgili işlem yapıldığını da kaydetti.

Bu tür eğitim çalışmalarında amaçlarının çocuklarda ve gençlerde çevre bilincini geliştirmek olduğunu vurgulayan Hülya Kuş, Büyükşehir Belediyesi olarak, eğitim faaliyetlerine devam edeceklerini bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2013, 13:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz