GEV'in Yeni Başkanı Hasan Boğa Oldu

Güney Eğitim Vakfı'nın (GEV)gerçekleştirilen Genel Kurul toplantısında görev süresi dolan yönetim kurulu üyelerinin yerine seçim yapıldı.

GEV'in Yeni Başkanı Hasan Boğa Oldu

GEV’in 12. Dönem Yönetim Kurulu’nda Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Dr. Hasan Boğa yeni dönemin yönetim kurulu başkanı oldu.

STK’LARDA GÜVEN VERİLMEZ, GÜVEN ALINIR

Genel Kurul’un açılış konuşmasını yapan vakfın 12. Dönem Başkanı Şadi Alyeni, gönüllü olmanın vatandaş olmanın bir ifadesi ve içinde bulunduğumuz insani ilişkilerin ayrılmaz bir parçası olduğuna vurgu yaparak, dayanışma, bağlılık ve katılım gibi fikirlerden esinlenen gönüllülüğün hem toplumların hem de bireylerin refahına katkı sağlamaktadır, dedi.

banner625

STK’larda “güven verilmez, güven alınır” yaklaşımıyla, gerek toplumun içinden gerekse devletten bu güveni alabilmenin sivil toplumun elinde olduğunu söyleyen Alyeni, “Bu da öncelikle “şeffaflık ve hesap verebilirlik” ile mümkündür. Güney Eğitim Vakfı, kurulduğu günden bu güne tüm Yönetim Kurulları ile bu güveni sağlamış şeffaflık ve hesap verebilirlik konusunda rüştünü ispat etmiştir.  Bu vesile ile dayanışma ve bağlılık örneği göstererek her türlü etkinliklerimize katılan tüm gönüllülere şükranlarımı sunuyorum.”

BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ, SİZ YOKSANIZ BİR EKSİĞİZ

13. dönemde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Dr. Hasan Boğa, Genel Kurul’a hitaben yaptığı konuşmada vakfın her geçen gün daha da büyümesine ve daha fazla öğrenciye burs vermesine şahit olmaktan dolayı yaşadığı gururu belirterek önceki dönem yönetim kurulunda bulunan başta başkan Şadi Alyeni olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.


Vakfın çalışmalarının başarıya ulaşması üyelerinin maddi ve manevi katkıları ile mümkün olacağını ifadede eden Boğa konuşmasını şöyle sürdürdü; “Vakfımızın bir sloganı bunu çok güzel özetlemektedir: ‘Biz büyük bir aileyiz, siz yoksanız bir eksiğiz’. Bugün vakfımızın yönetim kurulunda bulunmayan ancak vakfın gönül kurulunda yer alan burada bulunan ve bir sebeple aramızda olamayan herkesi vakfa katkı sağlamaya davet ediyorum”

Genel Kurul sonucuna göre GEV Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor: Hasan Boğa, Ata Karazincir, Cahit İncefikir, Ercan Acımış, Gökhan Morgül, Ümit Onatça, Yusuf Karataş

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2018, 13:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz