Gezgin Abi” Adana'da

Gonca Çocuk ve Kültür Dergisi’nde “Geziyorum” adlı köşenin yazarı ve aynı zamanda derginin editörlüğünü üstlenen ''Gezgin Abi'' ismiyle tanınan Yalçın Yaman, Özel Burç Çukurova İlköğretim Okulu 3 ve 4. Sınıf öğrencileri ile okulun konferans salonunda söyleşi yaptı.

Gezgin Abi” Adana'dabanner625

EN ÇOK OKUNAN ÇOCUK DERGİSİ

Öğrencilere, 2004 yılında yayın hayatına giren ve Türkiye’nin en çok okunan aylık çocuk dergisi olarak bilinen Gonca Dergisi’ni tanıtan görsel bir sunum izleten Yalçın Yaman, derginin içerinde bilim ve kültür, edebiyat, bulmaca ve eğitici birçok köşenin yer aldığını belirtti.

OKUMANIN ÖNEMİNİ ANLATTI

Yaman, okumanın insan hayatındaki yeri ve önemi, özellikle küçük yaşlarda kazanılan seçici ve çok okumanın insana kazandırdıkları, yazarlığın sırları ve nasıl bir duygu olduğuna dikkati çekti. Bol bol hediyenin dağıtıldığı söyleşi sırasında öğrenciler hem eğlendi hem de süreli çocuk yayınları ve çocuk kitapları hakkında bilgiler edindiler

SORULARI DOĞRU YANITLAYAN HEDİYEYİ KAPTI

Karşılıklı soru-cevap ile sohbetle havasında geçen  buluşmada, sorduğu sorularla öğrencilerin bilgilerini ve yeteneklerini ortaya koymalarını isteyen Yaman, soruları doğru yanıtlayan öğrencilere hediyeler verdi. Yaman, öğrencilerle  hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2013, 08:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz