Gülnar "Örgütlenmenin önü açılmalı"

Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar, “Yıllardır işçi kesimi olarak sürekli gündeme getirmeye çalıştığımız olumsuz çalışma koşullarının, güvencesiz istihdamın yol açtığı sıkıntıları halen devam etmektedir” dedi.

Gülnar "Örgütlenmenin önü açılmalı"
Gülnar, “Çalışma hayatındaki sıkıntıların ortadan kaldırmak, verimli bir üretim yapılabilmesi için örgütlenmenin önü mutlak suretle açılmalıdır” diye konuştu.  Her ayın ilk Pazartesi günü yapılan Başkanlar Kurulu toplantısında konuşan Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar, çalışma hayatındaki sorunlara değindi. “Çalışma ortamı denildiğinde temel yaklaşım “insancıl çalışma ortamı” olmalıdır” ifadelerini kullanan Edip Gülnar, sözlerini şöyle sürdürdü:  “Ülkemizde çalışma ve yaşama koşullarının arzulanan düzeyde olduğunu, sosyal devlet olmanın gerektirdiği sosyal politika uygulamalarının geçerli olduğunu kabul etmek mümkün değildir. Temel insan hak ve özgürlükleri arasında yer alan sendikalaşma ve örgütlenme hakkını kullanabilen işçi sayısı ülkemizde sınırlı kalmıştır. Sendikal örgütlenme, toplu iş sözleşmesi ile iş şartlarını düzenleme imkânı oldukça güç olmaktadır ve çoğu zaman işten atılmalarla sonuçlanmaktadır. Çalışma hayatının gündeminde olan taşeronluk, özelleştirmeler, işçi sağlığı ve güvenliği, işten çıkarmalar, esnek çalışma biçimleri ve benzeri sorunlar Türk-İş olarak defalarca gündeme getirilmiştir. Çalışma hayatında huzurun ve iş barışının gerçekleşmesi örgütlenmenin önünün açılmasıyla gerçekleşecektir.”

‘KATLİAMI DÜNYA SEYREDİYOR”
Türk-İş 4. Bölge temsilcisi Edip Gülnar, Arakanlı Müslümanların hunlarca katledilmesini şiddetle kınadı. Gülnar, “Myanmer askerleri ve Budist rahipler tarafından Burma Hükümetinin vur emri üzerine Arakanlı Müslümanlar hunlarca katlediliyor ve bunu dünya ülkeleri kayıtsız kalırken sadece seyrediyor. İnsanlığın şeref ve onuruna yakışmayan bu zulmün bir an önce sonlandırılmasını diliyorum” dedi.
banner625
 
 
 
 
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz