banner641

“Güney Adana daha çok hizmet alacak”

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, mahalle muhtarlarını kabul ederek, sorunlarını dinledi, yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

“Güney Adana daha çok hizmet alacak”Mahalle muhtarları ile Başkanlık Toplantı Salonu’nda biraraya gelen Zihni Aldırmaz, “Seçime kadar Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olan tüm ana cadde ve bulvarları asfaltlayacağız. Şimdiye kadar 154 çıkmaz sokak açtık, bu sayı seçime kadar 200 olacak. Türkmenbaşı Bulvarı’na Obalar Caddesi’ne bağladık. Artık kuzeyden gelen bir Adanalı hiçbir kesintiye uğramadan, şehri dolaşmadan sanayiye gidebilecek. Ayrıca Denizli Mahallesi’nde tren hattında Mustafa Kemal Paşa Bulvarı ile Türkmenbaşı Bulvarı’nın kesiştiği noktada yol tünelle hattın altından geçecek ve Havaalanı Kavşağı’na ulaşacak. Planmamızda Regülatör Köprü altında 4 köprü var. Bunlardan biri yine regülatör köprü olacak ve bu bölgede yalı evleri yapılacak” dedi.

Güney mahalleleri ile Adana’nın diğer ihmal edilmiş bölgelerinin kentin diğer bölgeleri ile arasındaki hizmet farkını ortadan kaldırmaya çalıştıklarını anlatan Zihni Aldırmaz, “Seçime kadar bu mahallelerin eksikleri tamamlanacak” ifadesini kullandı.

Zihni Aldırmaz, günlük 3 bin 600 ton kapasiteli asfalt fabrikası kurulduğunu kaydererek, “Bu hizmetlerin hepsini tasarrufla yapıyoruz. Adana’yı doğu batı, kuzey güney diye ayırmadan hizmet götürüyoruz. Ancak ihmal edilen bölgelere biraz daha fazla önem veriyoruz” şeklinde konuştu.

Belediye personelinin de fedakarca hizmet verdiğini söyleyen Zihni Aldırmaz, çalışanlara da teşekkür etti.

Muhtarlar da mahallelerindeki sorunları anlattı ve yapılan hizmetler için Zihni Aldırmaz’a teşekkür etti.

banner560
 

 

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2013, 13:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640