Güney Eğitim Vakfı Bahar Şenliğinde Buluştu

Adana'da Güney Eğitim Vakfı (GEV) 16'ncı Geleneksel 'Bahar Şenliği'nde eğitime destek veren hayırseverleri ve vakıf üyelerini buluşturdu.

Güney Eğitim Vakfı Bahar Şenliğinde Buluştu

Atlı Spor Kulübü'nde yaklaşık 5000 katılımcı ile gerçekleştirilen GEV Geleneksel Bahar Şenliği'ne burs veren hayırseverler, vakıf üyeleri, burs alan gençler ve aileler katıldı. Vakfın kuruluş amacının maddi durumu zayıf olan üniversiteli öğrencilere burs sağlayarak eğitim hayatlarına destek olmak olduğunu ifade eden GEV Başkanı Dr. Hasan Boğa, "Etkinliklerimizin ana amacı burs verdiğimiz öğrenci sayımızı artırmak ve vakfa gelir sağlamak. GEV üniversiteli gençlerimize karşılıksız burs vermektedir. Vakfın sınırlı imkânlarla, üyelerden ve hayırseverlerden sağladığı maddi katkılar; en fazla ihtiyacı olan, en başarılı öğrencilere öncelik sırasına göre verilmektedir. Bu vesile ile aylardır büyük bir özveriyle bu şenliğe hazırlanan vakfımızın kanatsız melekleri Kadınlar Kolumuza, tüm Yönetim Kurulu üyelerine, şenlik boyunca bizlerle birlikte olan bursiyerlerimize, vakıf çalışanlarına ve her zaman yanımızda olarak bizleri yalnız bırakmayan hayırseverlere teşekkürü bir borç biliyorum" dedi. 

banner625
Şenliğin sürprizi geçmiş dönem Vakıf Başkanı Hasan Atıcı'nın girişimleriyle GEV isminin patentinin alınması oldu. Sabah erken saatlerde başlayan bahar şenliği gün batımına kadar devam etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz