"Güneyin İncisi" Ödülü Sunay Akın'a

Adana'da Güney Eğitim Vakfı'nın her yıl bir kişiye verdiği 'Güneyin İncisi' ödülü bu yıl ünlü şair ve yazar Sunay Akın'ın oldu.

"Güneyin İncisi" Ödülü Sunay Akın'a

Ödül töreni 18 Kasım'da Sheraton Otel'de ses sanatçısı Leman Sam'ın katılımıyla yapılacak. Güney Eğitim Vakfı Başkanı Şadi Alyeni, bu yıl 23'ncüsü kutlanacak olan Güney Eğitim Vakfı Balosu’na tüm hayırseverleri ve Adana'ya gönül verenleri beklediklerini söyledi. Ödülün kent için önemli olduğunu söyleyen Vakıf Başkanı Şadi Alyeni, "Güneyin İncisi ödülü, Türkiye'de her şeyden önce insanlığa, vatanına, milletine ve dolayısıyla gençlere hizmet etmiş ve en önemlisi gençlerimizin eğitimlerine rehber olan, topluma mal olmuş sanatçılara verilmektedir. Güney Eğitim Vakfı, her yıl mevcut durumunu biraz daha yukarılara taşımak için hiç durmadan çalışmalarına devam etmektedir" dedi.

banner560
Burs Verdiklerimiz, Burs Veriyor
Verdikleri bursları titizlikle incelediklerini söyleyen Alyeni şöyle konuştu:
"Eğitim ve Burs Değerlendirme Komisyonu, burs başvurularını büyük bir titizlikle incelerken, Sosyal Aktivite ve Gönüllü İletişim Komisyonumuzda etkinlikler düzenleyerek burs sayımızı arttırıcı çalışmalarda bulunmaktadır. Güney Eğitim Vakfı, kurulduğundan bugüne 3293 öğrenciye burs desteği sağlamıştır. Bugün de 450 öğrenciye burs vermekte olan vakfımızın 758 mezun bursiyeri de olmuştur. Bugün mezun bursiyerlerden yönetim kurulunda görev alıp yardım eden arkadaşlarımızın vakıf için çaba sarf etmeleri ve hatta bazı mezunlarımızın da burs desteği sağlamaları bizleri gururlandırmıştır. 18 Kasım'da Sheraton Otel'de yapılacak 23. balomuza katılarak herkes bir öğrencinin eğitimine katkı sağlayacaktır. Tüm Adanalı hemşerilerimizin öğrencilerimiz için yaptığımız bu çabaya destek vermelerini bizlerle birlikte olmalarını gönülden istiyoruz." 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner621