“Güvenli Okul, Güvenli Eğitim” Toplantısı

Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Yusuf Yalçın ve İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar katıldı.

“Güvenli Okul, Güvenli Eğitim” Toplantısı

Vali Demirtaş, burada yaptığı konuşmada geleceğin teminatı olan öğrencilerin, eğitim ve öğretimlerini sorunsuz ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmeleri konusunda “Güvenli Okul, Güvenli Eğitim” toplantısını düzenlediklerini söyledi.
Okulların İçinde ve çevresinde meydana gelebilecek başta güvenlik olmak üzere, tüm sorunların önlenmesi ve mevcut aksaklıkların giderilmesi konusundaki çalışmaları titizlikte sürdürdüklerini dile getiren Vali Demirtaş, “Okul yetkilileri ve güvenlik kuvvetlerinin iş birliği içerisinde olarak, muhtemel olabilecek olayların önlenmesi ve eğitim öğretimi etkileyecek risklerin ortadan kaldırılması için gerekli tüm tedbirleri alıyoruz, almaya da devam edeceğiz” dedi.

banner625

Vali Demirtaş, okul çevresinde seyyar satıcılara izin verilmeyeceğini vurgulayarak, esnafların da denetimlerinin ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından aralıksız yapılmaya devam edileceğini sözlerine ekledi.
Güvenli Okul, Güvenli Eğitim toplantısı, okullarda alınan ve alınacak tedbirlerin değerlendirilmesi ile sürdü.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2018, 14:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz