İl İstihdam ve mesleki eğitim kurulu toplantısı

​Adana İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2016 Yılı 4. Olağan Toplantısı, Vali Mahmut Demirtaş Başkanlığında Çukurova Üniversitesi Rektörlük Binası Senato Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

İl İstihdam ve mesleki eğitim kurulu toplantısı
banner560

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2016 Yılı 4. Olağan Toplantısına Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, akademisyenler, İŞKUR Yetkilileri, yerel yönetimler, sendikalar, sivil tolum kuruluşları ve meslek örgütleri temsilcileri katıldı.
 
Vali Demirtaş, “İşsizlikle Mücadele Üzerinde Önemle Durduğumuz konulardan Biri
 

Vali Demirtaş, toplantıda yaptığı konuşmada “ilimizdeki işsizlik oranını en aza indirmek, işsizlikle mücadelede arzu edilen başarıyı yakalamak, istihdamı arttırıcı tüm proje ve çalışmaları titizlikle yürütmek, üzerinde önemli durduğumuz bur konu. İlimizdeki istihdam oranını yükseltmek için ilgili tüm kurum ve kuruluşlarımız ile birlikte elimizden gelen tüm gayreti göstermeye devam edeceğiz. Düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz bu toplantıların yararlı sonuçlarını alacağımıza inanıyorum” dedi.
 
İstihdam Çalışmaları Ayrıntılı şekilde Ele Alındı
 
İşsizlikle mücadele konusunda gerçekleştirilen çalışmaların ayrıntılarıyla ele alındığı İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, Yürütme Kurulu ve Denetim Kurulu raporları, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün faaliyetleri, kurulun görüşlerinin sunulması, proje özetleri ile bir önceki toplantıda alınan kararların gerçekleşme durumları ile ilgili sunumu ile devam etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER