İMO’dan ‘Depreme Duyarlılık’ sergisi

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Adana Şubesi, 17 Ağustos 1999 Marmara depreminin 17. yılında deprem duyarlılığını artırmayı sürdürüyor.

İMO’dan ‘Depreme Duyarlılık’ sergisi
banner560
ADANA – 17 Ağustos depreminin yıkıcı etkisinin Türkiye’yi yasa boğduğunu anımsatan İMO, tüm kesimlerin depreme duyarlı olması amacıyla Adana M1 Alışveriş Merkezi’nde sergi açtı.
20 Ağustos 2016 Cumartesi günü 10.00-22.00 saatleri arasında açık kalan sergide depremle ilgili aydınlatıcı bilgiler içeren, deprem olurken nasıl davranılması gerektiğine yönelik bilgiler sunan deprem broşürleri de dağıtıldı. Deprem bölgesi Adana’da gerçekleşen sergi, Adanalılar tarafından beğeniyle karşılandı.  İMO Adana Şube Başkanı H. Çağdaş Kaya, Şube Yönetim Kurulu Üyesi Zekeriya Turanbayburt ve Şube çalışanları sergiyi gezen Adanalılara sergideki fotoğraflarla ilgili bilgi verdiler, soruları yanıtladılar.
H. Çağdaş Kaya, doğa olaylarının felakete dönüşmemesi için kapsamlı araştırmalarını, raporlarını kamuoyuyla paylaşan İnşaat Mühendisleri Odası’nın, tüm vatandaşlarımız için güvenli ve sağlıklı yapı üretilinceye kadar çalışmalarını sürdüreceğini vurgulayarak, bu çalışmalarının bir parçası olarak düzenledikleri sergiye gösterilen ilgiden memnun kaldıklarını ifade etti. H. Çağdaş Kaya, depremlerin yıkıcı etkisini ortadan kaldırmanın, vereceği zararları asgari düzeye indirmenin, deprem yaşanmadan önce alınacak önlemlerde saklı olduğunu belirterek; bilgilenmek isteyen vatandaşların, sergide dağıtılan detaylı bilgiler içeren deprem broşürlerini şube binalarından temin edilebileceklerini de bildirdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER