İsmail Koncuk istifa etti, siyaset mi yapacak?

Adanalı sendikacı Türkiye Kamusen Genel Başkanı İsmail Koncuk, görevinden istifa etti. Dik duruşu nedeniyle yakın zamanda fiziksel saldırı girişiminde de bulunan Koncuk'un istifasının ardından İYİ Parti de siyaset yapacağı belirtiliyor.

İsmail Koncuk istifa etti, siyaset mi yapacak?

Adanahabermerkezi.com

Yorum Haber

Adana'nın yetiştirdiği dürüst ve ilkeli sendikacılardan olan Türkiye Kamu sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, her zaman inandığı değerleri savunan bir isim. Bu nedenle zaman zaman tepki çekti. Ancak Türk Eğitim Sen şube Başkanı ve Türkiye Kamu sen İl temsilcisi olarak onu tanıdığımız 20 yılı aşkın sürede, dürüstlüğüne şüphe duymadık ve inanmadığı yani birilerinin söylemini kullanırken görmedik. Daha önce haince saldırıya maruz kalan Koncuk'un makamını koruyup, birilerinin doğrularını savunmak yerine istifa etmiş olabileceğini, onu tanıdığımız 20 yıl bize söylüyor. Sonuçta, Sendika dünyası, farklı görüşlere hoşgörüyle yaklaşan, dinleyen çözüm odaklı bir sendikacıyı kayıp etmiş oldu. Bu arada İsmail Koncuk'un İYİ Parti'de siyaset yapacağı öne sürülüyor. 

banner625
HABER:

Koncuk, istifa haberini Twitter üzerinden şu mesajı ile duyurdu;
"2011 Yılı Nisan ayından bu yana gurur ve şerefle yaptığım Türkiye Kamu Sen Genel Başkanlığından, 26 Mart 2018, bugün, itibarıyla istifa etmiş bulunmaktayım. Bugüne kadar beni ve teşkilatımı destekleyen tüm gönüldaşlarıma saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Hayırlı, uğurlu olsun."

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2018, 12:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz