İşte Adana'da "Gıdamızla" oynayan firmalar

Adana İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Adana'da taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen gıdaları üreten/ithal eden; kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten ve/veya satan firmaların adını basınla paylaştı. Adana Valiliğince dağıtımı yapılan basın metninde "yasal olarak açıklanan liste" dışındaki listelere itibar edilmemesi istendi.

İşte Adana'da "Gıdamızla" oynayan firmalar

Adana İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Tarafından “Sosyal Medyada Yer Alan Asılsız Tek Tırnaklı Tespiti Yapıldığı İddia Edilen Firmalar” Hakkındaki Basın Açıklaması;

 “Ülkemizde yer alan gıda güvenilirliğinin sağlanması, gıdalarda taklit ve tağşişin önlenmesi, sağlığın ve tüketici menfaatlerinin korunması ile sektörde haksız rekabetin engellenmesi amacıyla gıda ve gıda ile temas eden madde ve malzemelerin üretim, işleme ve dağıtımının tüm aşamalarında resmi kontrol faaliyetleri Bakanlığımızca büyük bir titizlikle yürütülmektedir.

5996 sayılı “Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu” ve bu Kanun kapsamında hazırlanan, “Gıda ve Yemin Resmi Kontrollerine Dair Yönetmelik” gereğince; laboratuvar sonucuyla taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen gıdaları üreten/ithal eden; kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten ve/veya satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasını içeren bilgiler kamuoyunun bilgisine sunulmaktadır.

Ülke genelinde Taklit, tağşiş yapıldığı veya ilaç etken maddesi ilave edildiği tespit edilen ve Bakanlığımız internet sitesinde 23.03.2018 tarihinde kamuoyunun bilgisine sunulan listede İlimizde bulunan firmalara ait bilgiler aşağıdaki tabloda sunulmuştur.

Son günlerde sosyal medyada, basında ve diğer haber kaynaklarında yer alan Taklit, tağşiş yapıldığı veya ilaç etken maddesi ilave edildiği iddia edilen firma isimlerinin yer aldığı liste asılsız olup resmi kaynaklar haricindeki bu gibi haberlere itibar edilmemesi hususunu kamuoyunun bilgisine sunarız”                       

Kamuoyuna

Duyuru Tarihi

Firma Adı

Ürün Adı

Marka

Parti / Seri No

Üretici: Profab Kimya Medikal ve Gıda Ltd.Şti. İncirlik/ADANA Dağıtıcı: Bitkideresi Ltd.Şti. Yüreğir/ADANA

Siberian Ginsengli Bitkisel Karışım Tablet

(İlaç Etkin Maddesi/ Sildenafil)

PRO DCX

SRV 02-37

Bayboğan Gurme - Leyla BAYBOĞAN/ Kurtuluş Mahallesi Ziyapaşa Bulvarı Divan Apt. No:6/B Seyhan/ADANA

Hamburger Köfte

 Tek Tırnaklı Eti Tespiti

-

-

23/03/2018

Seyhan Tantuni - Çağrı KILINÇ/ Yenibaraj Mahallesi Şehit Yüzbaşı Bülent Angın Bulvarı No:74/B Seyhan/ADANA

Dana Tantuni

Tek Tırnaklı Eti Tespiti

banner625
-

-

Pagel Gıda Tarım İnş. Otom. Turz. Ve Yatçılık Tic. Ltd. Şti./ Sinanpaşa Mahallesi Hacı Sabancı Bulvarı No:28 Adana Alışveriş Merkezi No:2M-21 Yüreğir/ADANA

Izgara Köfte (Dana Eti)

Kanatlı Eti Tespiti

-

-

Ada-Nur Yem. Gıda Tar. Tem. Tur. Teks. İnş. Oto. Nak. Day. Tük. Mal. Pet. ve Pet. Ürn. Elek. Rek. Kır. Tıb. Mal. San. ve Tic. Ltd. Şti. (Karabük Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Yemekhanesi)/ Yeşiloba Mah. 46095 Sk. No:3/A Seyhan/ADANA

Sulu Köfte (Kırmızı Et)

Kanatlı Eti ve Deri Dokusu Tespiti

-

-

Nil Ada Kebap ve Lahmacun Salonu - Nazgül TİLKAT/ Yeşilyurt Mahallesi 70082 Sokak No:4/A Seyhan/ADANA

Kıyma Kebabı (Dana - Kuzu Eti)

Kanatlı Eti Tespiti

-

-

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner654

cyberturk.biz