İşte Adana'ya hizmet: Tren hızlı, işlem kağnı!

Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezinin, Adana'ya hızlı tren seferlerinin yapılması için Valilik yanındaki tren köprüsünü yapımı ile ilgili yaptığı açıklama şaşırttı. UKOME, hızlı trenin!! geçmesi için yapılacak köprünün kağnı hızıyla! yapılacağını itiraf edip, altından geçen yolun bir şeridinin 3 ay, diğer şeridinin 2 ay süreyle kapatılacağını duyurdu.

İşte Adana'ya hizmet: Tren hızlı, işlem kağnı!
banner560

Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezinin aldığı kararı açıklayan Adana Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan bilgilendirme şöyle;

"Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezinin 2017/04 sayılı kararı ile TCDD Adana-Mersin İstasyonu Hızlı Tren Hattı Köprüsü yapımı nedeniyle; İlimiz Seyhan İlçesi Mithatpaşa Mahallesi Mücahitler Caddesi ile Mustafa Kemalpaşa Bulvarı kavşağında yapılacak olan çalışmalar sırasında, öncelikle köprü altı doğu tarafında bulunan karayolu (şehrin güneyinden kuzeyine) 3 ay süre ile 05.07.2017 tarihi itibari ile trafiğe kapatılmış, burada yapılan çalışmanın sona ermesi ve yolun trafiğe açılmasından sonra, 2 ay süre ile köprü altı batı tarafı (şehrin kuzeyden güneyine gelen yol) trafiğe kapatılacaktır. 

Bu kapsamda;
Şehrimizin Güneyinden Kuzeyine giden trafik akımı, Vilayet Kavşağından İstasyon Meydanına Sular kavşağından sola dönüş, Mustafa Sarı Alt Geçidini kullanarak Mustafa Kemalpaşa Bulvarından sağlı sollu olacak şekilde trafik akışı yönlenecek;
Köprü altının batı kısmının 2 ay süre ile trafiğe kapatılmasından sonra ise, Kuzeyden gelen trafik akımının  Mustafa Kemalpaşa Bulvarı Mücahitler Bulvarı kavşağından sağa ve sola devam etmeleri ve araç sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekmektedir"
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bilirkişi
Bilirkişi - 13 ay Önce

kamuoyunu yanıltan bir açıklama bu..bu köprü hızlı tren için değil demiryolunun yanına eklenen 3 ve 4 hat yol uygulaması içindir.adana mersin arası mevcut 2 hattın yanına ilave 2 hat daha yapımı sürdüğünden köprü eklenmesi de bu nedenledir.

SIRADAKİ HABER