banner654

Jandarma'dan büyük operasyon

Adana İl Jandarma Komutanlığınca; emniyet ve asayişin sağlanması ile kaçakçılık olaylarının önlenmesi maksadıyla (6) ay süren çalışmalar neticesinde göçmen kaçakçılığı suçunu örgütlü olarak işledikleri tespit edilen (19) şüphelinin yakalanmasına yönelik olarak (19) ayrı adreste adli makamlardan alınan arama kararına istinaden arama/yakalama faaliyeti icra edildi.

Jandarma'dan büyük operasyon

Emniyet ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri ile müşterek icra edilen arama/yakalama faaliyetinde (16) şüpheli yakalanarak adli makamlara sevk edildi.
Yapılan teknik takip neticesinde daha önce Adana İl J.K.lığı ekiplerince örgütün (5) üyesi Antalya-Manavgat İlçesi açıklarında (205) göçmeni, (8) üyesi ise Mersin-Silifke İlçesi açıklarında (113) göçmeni tekne ile yurt dışına çıkarmaya çalıştıkları esnada yakalandı. 


banner625
Adana İl Jandarma Komutanlığınca; kentin emniyet ve asayişiyle huzur ve güven ortamının devamına yönelik TCK’nun 79’uncu maddesi, 6458 Sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu ve İçişleri Bakanlığının 2017/10 Sayılı Genelgesi kapsamında yürütülen çalışmalara aralıksız olarak devam edilecektir.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz