Jandarma ile Gülen Çocuklar

İmamoğlu ve Karaisalı İlçe Jandarma Komutanlıkları’nca; “Jandarma ile Gülen Çocuklar” projesi kapsamında İmamoğlu-Sayca Köyünden (26), Karaisalı-Etekli Köyü-Şehit Rıfat Yılmaz İlkokulu’nda (180) öğrenci olmak üzere, 206 çocuk için Adana iline kültür gezisi düzenlendi.

 Jandarma ile Gülen Çocuklar

Yapılan kültür gezisi kapsamında; Jandarma personeli tarafından öğrenciler okuldan alınarak, Adana Arkeoloji Müzesi, Atatürk Bilim ve Kültür Müzesi ziyaret etti. Öğrenciler, Optimum Alışveriş Merkezinde öğle yemeği yemesinin ardından, alışveriş merkezini gezerek, daha sonra Avşar Sinema Salonu’nda filmi izledi.

İlk defa böyle bir geziye çıkan öğrenciler, büyük ilgi ve heyecan içerisinde gezmenin mutluluğunu dile getirerek, bu etkinliği düzenleyen İl Jandarma Komutanlığı’na teşekkür ettiler.

İmamoğlu ve Karaisalı ilçe Jandarma Komutanlıkları koordinesinde yürütülen bu faaliyetlerle çocukların daha önce görmedikleri yerleri ziyaret edip, öğrencilerin sosyal yönden eğitilerek, desteklenmesi eğitim ve öğretimine de olumlu katkı sağlayacaktır.

Adana İl Jandarma Komutanlığı ilimizin ücra köşelerinde yaşayan maddi ve manevi yardıma muhtaç çocukların yüzlerini güldürmek, kültürel gelişimini sağlamak için benzer çalışmalara ilgili kurumların da desteğiyle devam edecektir.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2013, 13:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz