Kadına Şiddetin önlenmesi için buluştular

Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi koordinesinde, Adana Barosu Kadın Hakları Komisyonu ve Adana Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele günü kapsamında "Kadına Şiddetin Önlenmesinde Toplumsal Roller Konferansı" düzenlendi.

Kadına Şiddetin önlenmesi için buluştular

75. Yıl Sanat Galerisi'nde düzenlenen konferansın açılış konuşmalarını Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Baro Başkanı Av. Veli Küçük ve Kadın Meclisi Başkanı Z. Cennet Ünal yaptı. Adana Valisi Sn. Mahmut Demirtaş'ın eşi Beyhan Demirtaş'ın da katıldığı programda, Adana Kent Konseyi Başkanı Ömer Güner Sazak ve Genel Sekreter Burak İnceoğlu da hazır bulundu.

Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Z. Cennet Ünal konuşmasında; Daha aydınlık bir gelecek için kadına şiddete son verilmesi gerektiğini vurgulayarak, kadınların adil, eşit, ayrımsız, şiddetsiz bir dünyada yaşama dileklerini dile getirdi.

Programda; Adana Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Av. Deniz Eylem Coşkun: "6284 Sayılı Kanun Kapsamında Şiddete Karşı Hukuki Başvuru Yolları",

banner625
Adana Barosu Kadın Hakları Komisyonu Üyesi Av. Gülseba Aktaş: "Toplumsal Cinsiyet ve Şiddet Türleri",
AKDAM Başkanı Av. Muhal İkikardeş ise "Şiddetin Önlenmesinde Sivil Toplum Örgütlerinin Rolü" konularında katılımcıları bilgilendirdiYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz