Karaisalı’da Sofudede ve Şehitleri unutulmadı

Karaisalı'da sofudede ve şehitleri için anma töreni düzenlendi.

Karaisalı’da Sofudede ve Şehitleri unutulmadı

Adana’nın merkez ilçesi Karaisalı’da, İlçe Belediyesi ile Sofudede İlim ve Kültür Derneği tarafından Sofudede’yi ve Şehitleri Anma etkinliği düzenlendi.

banner625
Bu yıl Etekli Mahallesi’nde 8.si düzenlenen, Kuran-ı Kerim ve ilahilerin okunduğu, kıl çadırların kurularak küçük bir köy müzesinin oluşturulduğu anma etkinliğine köylerden, çevre ilçelerden ve Adana merkezden binlerce vatandaş katıldı. Sofu Dede İlim ve Kültür Derneği Başkanı Musa Tabak açış konuşmasında, bu etkinliklerin devam edeceğini belirtti.


Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan ise, ”Sofu Dede İlim ve Kültür Derneği yönetimine bu etkinliği gelenek haline getirdikleri için teşekkür ederek, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Bugün burada manevi bir ortamda bir aradayız. Amacımız gelecek nesillere bu milli ve manevi duyguları aktarmaktır. Bu vatanın, bu toprakların ve bayrağımızın kıymetini bilmeliyiz. Birliğimizi beraberliğimizi bozmadan daha ileriye kol kola yürümeliyiz” dedi.

İlim ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen etkinliğe Karaisalı Kaymakamı Tolga Polat, Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, eşi Nursen Aslan, Ak Parti Karaisalı İlçe Başkanı Mustafa Ekici, belediye meclis üyeleri, Sofudede İlim ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Hamit Özcan ve vatandaşlar katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner669

cyberturk.biz