Karalar, bu bayramda da vatandaşın yüzünü güldürdü

Seyhan Belediyesi, Kurban Bayramı süresince vatandaşların sıkıntı yaşamamaları ve bayramı huzur içinde geçirebilmeleri için özel bir ekip oluşturdu.

Karalar, bu bayramda da vatandaşın yüzünü güldürdü
banner560

100 Zabıta Memuru, 20 Çevre Koruma Kontrol Şube Müdürlüğü’ne bağlı doktor, veteriner, gıda mühendisi ve memur, Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışanlarından oluşan 730 kişilik temizlik ekibi, 50 özel güvenlik ve 10 Mali Hizmetler Müdürlüğü çalışanı memur olmak üzere toplam 910 kişi vatandaşların bayramı huzur ve güven içerisinde geçirmeleri için çalıştı. Kurban kesim ve satış yerlerinde görev yapan ekipler bayram boyunca denetimler yapıp oluşan ve oluşabilecek sorunları anında çözerek vatandaşların takdirini kazandı.

ÜCRETSİZ KURBAN KESİM NOKTALARI
İlk kez geçen Kurban Bayramı’nda Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın talimatı ile uygulamaya konan ücretsiz kurban kesim hizmeti vatandaşın takdirini kazanınca bu yılda devam ettirildi. Belirlenen noktalarda vatandaşlar kurbanlarını ücretsiz ve sağlıklı bir ortamda kestirirken her bayram gazete manşetlerine ve televizyonların ilk haberi olan kanlı ve kötü görüntünün önüne geçilmiş oldu.

BAŞKAN KARALAR’A VATANDAŞTAN KURBAN TEŞEKKÜRÜ
Özellikle ücretsiz kurban kesim hizmeti başta olmak üzere tüm hizmetlerin bayram süresince aksamadan sunulduğunu belirten vatandaşlar Başkan Zeydan Karalar’a ve ekibine teşekkür etti. “Biz Seyhan’da yaşayanlar olarak Başkanımız Sayın Zeydan Karalar’a ve ekibine teşekkür etmek istiyoruz. Başta ücretsiz kurban kesimi olmak üzere bütün hizmetler aksamadan devam etti. Kendisinden Allah razı olsun” ifadelerine yer verdi.

SEYHAN’IN HER YERİNDE ARALIKSIZ DENETİM
Seyhan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü ekipleri bayram öncesi ve bayram boyunca kurban kesim ve satış yerlerinin yanında gıda denetimi de yapıtı. Vatandaşların alışveriş yaptığı bölgelerde de sıkı denetim yapan ekipler vatandaşın huzuru için çalıştı.

730 KİŞİLİK DEV TEMİZLİK EKİBİ
Kurban Bayramlarının en çok şikâyet konusu olan çevre kirliliği olayına da hassasiyetle eğilen Seyhan Belediyesi, Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde çalışan 730 kişi ile aralıksız çalıştı. Bayram Süresince her noktada aralıksız çalışan ekipler bayram sonrası kurban satış ve kesim yerlerini dezenfekte edip ilaçlama yaptı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner572