banner654

Karalar: Seyhan’da vatandaş ne diyorsa o olacak

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Narlıca Mahallesi’nde devam eden asfaltlama çalışmalarını yerinde denetlerken, “Bizim yönetim anlayışımız vatandaş önceliklidir. Kısaca Seyhan’da vatandaş ne diyorsa o olacaktır” dedi.

Karalar: Seyhan’da vatandaş ne diyorsa o olacak

Başkan Karalar, Narlıca Mahallesi’nde Seyhan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdiği asfalt çalışmalarını yerinde denetledi. Çalışma yapılan sokaklarda vatandaşlarla sohbet eden, onların talep ve şikâyetlerini bizzat dinleyen Başkan Zeydan Karalar, “Bu hizmetleri sizlerin hayatınızı kolaylaştırmak için yapıyoruz. Sizler evlerinizde, sokaklarınızda, mahallenizde kısaca şehirde rahat ve huzur içerisinde yaşayın diye çalışıyoruz. Bu çalışmaları yaparken de önceliğimiz sizlerden gelecek talepleri mümkün olan en seri şekilde yerine getirmektir” diye konuştu.

Önceki dönemlerde asfalt hizmetinde yapılan hatalı bir uygulamaya dikkat çeken Belediye Başkanı Karalar, “Eski asfaltın üzerine yeni asfalt dökmek suretiyle bilinçsizce yol seviyesini yükseltmişler. Yükselen yol seviyesi nedeniyle vatandaşlarımızın kapılarının eşikleri yol seviyesinin altında kalmış. Bu durumda en hafif bir yağışta vatandaşlarımızın evleri su taşkınlarına maruz kalmış. Zaten kıt imkânlarıyla aldığı eşyalar ciddi zarar görmüş. Biz belediye makine parkına yeni kazandırdığımız asfalt kazıma makinesiyle asfaltlama yapacağımız sokaklarda evvela eski asfaltı söküyoruz. Yol seviyesini sokak üzerindeki tüm evlerin kapı eşiklerinin altına indiriyoruz. Bu yeni uygulamayla hem yollarımız daha sağlıklı oluyor hem de vatandaşlarımızın yağışlarda ortaya çıkan mağduriyetlerini önlüyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2015, 10:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz