banner646

Karataşlılar Seracılık OSB Projesini dinledi

Karataş Bebeli mahallesine kurulması planlanan ve çalışmaları hızla devam eden Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Projesi mahallelilere anlatıldı .

Karataşlılar Seracılık OSB Projesini dinledi

Bilgilendirme Toplantısında proje danışmanları Vedat Kahyalar ve Can Kabaali  ile birlikte Karataş Belediyesi temsilcileri katılım gösterirken , mahalleliler proje danışmanları Vedat Kahyalar ve Can Kabaali den detaylı bilgiler aldılar .

Bebeli mahallesi köy kahvesinde gerçekleştirilen toplantıya bölge halkı büyük ilgi gösterdi.

Projenin gündeme gelmesi ile birlikte mahallelilerde oluşan tedirginliğin önüne geçilmesi amacı ile gerçekleştirilen toplantıda , proje danışmanları detaylara değinerek mahalleliyi bilgilendirdi . Proje danışmanlarından Vedat Kahyalar; projenin bölgeye koyacağı katma değeri dile getirirken ,oluşacak iş potansiyeli ile sadece bebeli mahallelisinin değil Karataş’ın ,Adananın ve Ülkemizin ekonomisinin canlanacağını söylediler .

Besicilik yapan mahallelilerin proje için Bebeli Mahallesinde bulunan mera alanının kullanılması halinde , hayvanların otlatılması konusunda sıkıntı çekecekleri konusunda yaşadıkları tedirginliği iletilirken ,proje danışmanı Can Kabaali bölgede bulunan meranın tamamı üzerinde gerçekleştirilmeyeceğini , bölgede 5800 dekarlık mera alanının yaklaşık 3000  dekarının kullanılacağını ayrıca proje haricinde kalan mera alanının  ıslah edilerek  besicilik yapan mahallelilerin kullanımına sunulacağını belirttiler .

banner560

 

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2017, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner626

banner645

cyberturk.biz