Kardelenlere sahip çıkalım

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği 100 bin kız çocuğuna burs verme hedefini gerçekleştirmek için yardımseverlerin desteğini bekliyor.

Kardelenlere sahip çıkalım

 Kardelenler ve üniversite öğrencileriyle birlikte yaklaşık 450 öğrenciye burs veren ÇYDD Çukurova Şubesi'nin başkanı Filiz Güllüler, burs döneminin başladığını ve oldukça fazla olan başvuruları karşılayabilmek için yardımseverlere destek çağrısında bulundu. Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan'dan da dernek için bina isteyen Güllüler, “Dernek binamız için ödediğimiz 8 bin TL ile daha fazla kız öğrenciyi okutabiliriz” dedi. Dernek Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte gazetemizi ziyeret eden Güllüler, 2010-2011 burs döneminin başladığını ve burs başvurularının oldukça yüksek olduğunu söyledi. 100'e yakın üniveriste öğrencisine burs verdiklerini anlatan Güllüler, “Hedefimiz 200 öğrenciye burs vermek. Üniversite öğrencilerine 10 ay boyunca ayda 100 toplamda 1000'er TL burs veriyoruz. Amacımız daha çok öğrenciye ulaşmak” diye konuştu. Diğer kentlerden Adana'ya okumaya gelen öğrencilerin yurt sorununun en büyük sorunları olduğunu aktaran Güllüler, ekonomik durumları nedeniyle bu öğrencilerin ciddi sıkıntılar çektiklerini ifade etti. Birçok öğrenciye bu nedenle öğrenci evi aradıklarını belirten Güllüler, bu konuda da Adanalılardan yardım beklediklerini kaydetti. Kardelenler adı verilen ve 6. sınıftan üniversiteye kadar okuttukları 332 kız öğrencilerinin olduğunu dile getiren Güllüler, bu öğrencilerin her birine yılda 400 TL burs verdiklerini ve bu konuda da amaçlarının okumayan öğrenci bırakmamak olduğunu bildirdi.

banner625
Çukurova Belediye Başkan Yıldıray Arıkan'dan dernek binası talep ettiklerini dile getiren Güllüler, şu anki dernek binası için yılda 8 bin TL  kira bedeli ödediklerini, kira ödemekten kurtulmaları durumunda bu parayla daha çok öğrenciye ulaşabileceklerinin altını çizdi. Güllüler, Başkan Arıkan'a ve yardımseverlere yardım çağrısında bulunarak sözlerini tamamladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner669

cyberturk.biz