banner654

Kazazedenin yardımına Başkan Sözlü yetişti

Kızıldağ dönüşü taziyeye giderken trafik kazasında araçta sıkışan bir sürücünün kurtarılması için CANKUR’a talimat veren Başkan Hüseyin Sözlü, ekip gelene kadar yaralının bilincini açık tutmak amacıyla çaba gösterdi ve yaralının ambulansa alınmasına eşlik etti.

 Kazazedenin yardımına Başkan Sözlü yetişti
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, yapımı tamamlanan Karaisalı-Kızıldağ yolunda basın mensuplarıyla birlikte gerçekleştirdiği incelemenin ardından, taziye ziyaretinde buunmak için Karaisalı’ya doğru seyir halindeyken gördügü trafik kazasında, araçta sıkışan bir yaralının kurtarılması için Adana Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ve CANKUR ekibinin olay yerine gelmesini sağladı. Talimat vererek, bu işler için özel donanımı ve eğitimi olan CANKUR ekibini harekete geçiren Başkan Sözlü, yaralının sıkıştığı yerden kurtarılmasının ardından ambulansa alınmasına bizzat yardım etti. 

Beraberinde Karaisalı Belediye Başkanı Saadetin Aslan, Saimbeyli Belediye Başkanı Mustafa Şahin Gökçe, Genel Sekreter Şaban Acar, Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Şahin ve Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir ile Karaisalı-Kızıldağ programının ardından konvoy halinde Karaisalı'nın Kelebek Mahallesi'ne seyir halindeyken gördüğü bir trafik kazasına müdahale eden Başkan Hüseyin Sözlü, yaralının kurtarılması için CANKUR Pozantı ekibine haber ve talimat verdi. Mucur yüklü 33 TU 769 plakalı tırın devrildiğini gören Başkan Hüseyin Sözlü, aracını durdurdu ve önce itfaiyeden bilgi aldı. Tırın şoförü Mehmet Küçükdenirtaş’ın sağlık durumu hakkında bilgi alan Başkan Hüseyin Sözlü, yaralıyla konuşarak hem bilincinin açık kalmasını sağladı hem de moral verdi. 
Haber verilmesinin üzerinden yaklaşık 15 dakika sonra olay yerine gelen CANKUR ekibi, şoförü sıkıştığı yerden kurtarıldı. Yaralının ambulansa kadar götürülmesine eşlik eden Başkan Hüseyin Sözlü, ilçe belediyesi itfaiyelerinin de, Adana Büyükşehir Belediyesi CANKUR ekibinin kullandığı metal kesicisinden bulundurması yönünde talimatı verdi. 
Başkan Sözlü, yaralıyı başarıyla kurtaran CANKUR ekibini tebrik etti. 
banner625
Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2015, 13:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz