,kendilerini ahlak polisi yaptılard

Adana'da izledikleri polisiye dizilerden etkilenerek kendilerini ahlak polisi olarak tanıtan 4 kişi yakalandı.

,kendilerini ahlak polisi yaptılard

Adana'da izledikleri polisiye dizilerden etkilenerek kendilerini ahlak polisi olarak tanıtıp bir kadına şantaj yaptığı ileri sürülen 1'i kadın 4 kişi, ahlak polisi tarafından yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü, Ahlak Büro Amirliği ekiplerine N.Z.(39) isimli bir kişi tehdit edildiği iddiasıyla başvurdu. İddiaya göre, evli olan N.Z. sürekli gittiği kuaförde manikürcü olarak çalışan Ayşegül K.'ya (23) eşini aldattığını bir erkekle dost hayatı yaşadığını söyledi. Bunun üzerine manikürcü kadın, arkadaşları Tamer Y.(32), Ali Y.(21) ve Tuncay E.'yi(21) arayarak sevgilisini aldatan bir kadın olduğunu bu kadından kendilerini ahlak polisi olarak tanıtıp para alabileceklerini söyledi.

banner625
Bunun üzerine polisiye dizilerine meraklı olan 3 kişi teklifi kabul etti. Daha sonra şahıslardan biri N.Z.'yi telefonla arayarak, "Ben emniyetten arıyorum, ahlak polisiyim. Siz eşinizi aldatıyorsunuz. Sizinle Turgut Özal Bulvarı'nda görüşmemiz gerekiyor" diyerek telefonu kapattı. Bunun üzerine telaşa kapılan N.Z. telefonda verilen adrese saatinde giderek şahıslarla görüştü. Şahıslar bu sırada ahlak polisi numarası yaparak, etrafı gözetleyip, "Burası temiz amirim" diyerek kadını kandırmaya çalıştı.

Ancak kadın şahıslarda silah olmadığını fark etti. Bu arada, manikürcü de N.Z.'yi telefonlara arayıp, "Ben ahlak bürodan arıyorum siz eşinizi aldatıyorsunuz" dedi. Ancak N.Z. manikürcüyü sesinden tanıyarak "Sen kuaför kızsın" diyerek tepki gösterdi.
 
Bunun üzerine kadın olay yerinden ayrıldı. Şahıslar kadını tekrar arayarak aynı yerde buluşmak istediklerini ve para getirmediği ve kendileriyle cinsel ilişkiye girmemesi durumunda olayın adliyeye intikal edeceğini söyleyerek şantaj yapmak istediler.
 
Bunun üzerine N.Z. Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği'ne başvurdu. Polisler yapılan başvuru üzerine manikürcü kız ve 3 arkadaşını gözaltına aldı. Şahıslar sorgularının ardından "kendilerine polis süsü vererek, tehdit ve şantaj" suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

Yapılan aramada şahıslardan Tamer Y.'nin üzerinden kuru sıkı silah çıktı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz