banner641

‘Kendimi tuvalete kilitleyip kurtuldum’

Maskeli 3 kişi tarafından soyulan PTT Şubesi’nde görevli memur, o anları mahkemede anlattı

‘Kendimi tuvalete kilitleyip kurtuldum’
Adana’da V maskesi takarak PTT Şubesi’nden silah tehdidi ile bin 385 lira soyduğu iddia edilen 3 soyguncudan yakalanıp tutuklanan 33 yaşındaki Mehmet Orak, mahkemede, olay yerinden geçerken gözaltına alınıp sanık yapıldığını iddia etti. PTT memuru 36 yaşındaki Adem Bakar ise, “Kendimi tuvalete kilitleyip canımı kurtardım” dedi. 

Gürselpaşa Mahallesi'ndeki PTT Şubesi'ni 7 Haziran'da soyduktan sonra kaçan soygunculardan Mehmet Orak, yakalanıp tutuklandı. Diğer 2 soyguncu ise yakalanamadı.

‘TEK SUÇUM OLAY YERİNDEN GEÇMEM’

banner560
Soygunda kullanılan otomobilin sağ sis farının olmaması üzerine yapılan araştırma sonunda yakalanan Orak, Adana 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde 15 yıl hapis cezası istemiyle hakim karşısına çıktı. Soyulan PTT Şubesi yakın bir yerde dekorasyon işi yaptığını belirten Orak, “Benim tek suçum otomobilim ile olay yerinden geçmem. Suçsuzum” dedi.

‘SİLAHI BANA DOĞRULTTU’

Soyguncuların tabancayı doğrulttukları PTT memuru Adem Bakar ise o anları anlattı. Tuvalete kendisini kilitleyerek canını kurtardığını belirten Bakar, “Maskeli, silahlı kişiler içeri girdi. Birisi önce havaya ateş etti. Sonra silahı bana doğrulttu. Çok korktum. O anda kendimi bankonun altına attım. Sonra tuvalete girerek kapıyı üzerime kilitleyip kendimi kurtardım” diyerek soygunculardan şikayetçi olduğunu belirtti.

Diğer 2 soyguncunun yakalanmasına çalışılırken duruşma tanıkların dinlenmesi için ertelendi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2013, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640