Kent Konseyleri Birliği toplandı

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yönetim Kurulu, Ankara’da Toplandı.

Kent Konseyleri Birliği toplandı

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yönetim Kurulu toplantısı  31 mart yerel Yönetimler seçimi sonrası ilk toplantısını Türkiye Belediyeler Birliği  Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Türkiye Kent Konseyleri Birliği Dönem Başkanı Ekrem Aslan başkanlığında gerçekleşen toplantıda; Yönetim Kurulu üyeleri Necati Binici ve Hasan Soygüzel ve Birlik projeler sorumlusu Gülay Aktaşçı tarafından Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV) ile Birlik tarafından yürütülen “Kamu Sektörü ve STK’lar arasında  işbirliğinin güçlendirmesi ortaklıklar projesi çalışmaları  hakkında Birlik Yönetim Kurulu üyelerine bilgilendirmede bulunuldu.
Toplantıda Ayrıca yerel seçimler sonrası  yerel yönetimler tarafından Kent Konseylerinin kurulması ve güçlü bir yapıya kavuşturulması için Belediye Başkanlarına Birlik adına çağrıda bulunması kararlaştırıldı.

banner625
Türkiye Kent Konseyleri Birliği tarafından Yerel Yönetimlerin Kent Konseylerinin teşekkülü ve  yapılandırılması ile ilgili yapacağı çalışmalara destek olacağı dile getirildi. 


 

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz