Kentsel dönüşümde ilk imzalar atıldı (VİDEO)

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği(DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Belediyeevleri Kentsel Dönüşüm Projesi'nde hak sahibi olan vatandaşlarla, projenin ilk imzasını atarak, sözleşmeleri sahiplerine teslim etti.

Başkan Çetin, "Türkiye'nin en modern projesi olarak hazırladığımız, Belediyeevleri Kentsel Dönüşüm Projemizde, hak sahiplerinin yüzü gülecek. Her zaman dediğim gibi, bu projede de ben halkımızdan yanayım. Belediyeevleri mahallesinde yapacağımız projede, herkesin mülkü değer kazanacak. Halkımın zarar göreceği bir işe ben girmem" diye konuştu.

Türkiye'nin en büyük projelerinden birini Adana'ya kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Kentsel Dönüşüm Ofisi'ne davet edilen hak sahipleriyle sohbet ederek, onları proje hakkında bilgilendirdi. Ofise gelen hak sahipleri, Başkan Soner Çetin'e de, projesine de güvendiklerini belirterek, projenin ilk imzasını attı. Halkın güvenini asla boşa çıkarmayacağını belirten Başkan Çetin, "Bugüne kadar ne söz verdiysek, yaptık. Sözümüzden asla dönmedik, bundan sonra da dönmeyeceğiz. Halkın yararına olan her türlü projenin içine seve seve girmeye hazırım. Ancak, halkımızdan bir tek kişiye zarar verecek bir işi bana kimse yaptıramaz" diye konuştu.

"PROJE SAHİBİ DEĞİL, HALKIMIN AVUKATIYIM"

banner625
Bakanlar Kurulu kararıyla Belediyeevleri mahallesinin afet riskli alan ilan edildikten sonra başlatılan projenin, halkın yararına olması için gerek Bakanlık yetkilileriyle, gerekse tüm bürokratlarla sık sık biraraya geldiklerini vurgulayan Çetin, "Ben meslek hayatım boyunca, hep haklının yanında oldum. Bu nedenledir ki, girdiğim davaların hepsini kazandım. Dün de haklının yanındaydım, bugün de hizmetlerin en iyisine layık olan halkımın yanındayım. Projeyi yürüten kurumun başkanıyım ama ben projenin değil, hak sahiplerinin, yani halkımın avukatıyım. Halkımız için en iyisi nasıl olacaksa, tüm şartlar o hale getirilecek. Kimseyi mağdur etmeyeceğiz. Herkes, oturduğu evin büyüklüğündeki evlerini zamanında teslim alacaklar. Hatta, sosyal donatı alanlarını ve ortak kullanım alanlarını dahil ettiğinizde, sahibi olacağınız mülkler eskisinden daha geniş  olacak. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın" şeklinde konuştu.
Kentsel Dönüşüm Ofisi'ndeki uzman kadronun, halkı bilgilendirmek için tek tek davet ettiğinin altını çizen Başkan Soner Çetin, halkın en iyi şekilde bilgilendirilerek, şartların önüne sunulacağını aktardı. 
Kentsel Dönüşüm Ofisi'ne gelen hak sahiplerini tek tek bilgilendiren ve yetkililerle görüşen Başkan Çetin, sözleşmeye imza atan vatandaşlarla bir süre sohbet etti. 

Sözleşmesini imzalayan hak sahipleri ile Kentsel Dönüşüm Ofisi çalışanları, Başkan Çetin'le hatıra fotoğrafı çektirdi.
 

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2017, 13:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Süleyman
Süleyman - 2 yıl Önce

hayırlı olsun umarım söylenenden önce seçime kadar evlerin bir bölümü teslim edilir

SIRADAKİ HABER

banner654

cyberturk.biz