Kılınçkaya, Akçatekir’in sorunlarını anlattı

Merhum Çoban Yurtçu’yu anma töreni için Akçatekir’in Şıhlı Köyü’ne giden gazetecilere Akçatekir Belde Belediye Başkanı Mehmet Kılınçkaya, beldenin sorunlarıyla ilgili bilgiler verdi.

Kılınçkaya, Akçatekir’in sorunlarını anlattıbanner625

Yeni çıkan Büyükşehir Belediyeler Yasası’yla birlikte Pozantı’nın bir mahallesine dönüşen Akçatekir’in, bölgenin önemli yayla merkezi konumunda olduğunu söyleyen Kılınçkaya, “Kış aylarında 2500 civarında olan nüfusun yaz aylarında 150 – 200 bin arasında değiştiğini belirterek, çok düşük bütçelerle bugüne kadar çok önemli hizmetler gerçekleştirdik. Önümüzdeki dönem mahalle haline dönüşen Akçatekir’in günümüze kadar çözülemeyen sorunları Pozantı Belediyesi’nin omuzlarına kaldı. Büyükşehir Belediyesi hizmet sınırları içerisine dahil olan Pozantı ve mahallelerinde ikamet eden vatandaşlar, artık sorunlarının çözümü için yerel seçimlerin ardından göreve seçilecek yeni başkanı bekliyor” dedi.

Bu arada Başkan Kılınçkaya, beldenin Şıhlı Köyü’ndeki Mezarlığa gelen gazetecilere konukseverliğini göstererek, çeşitli ikramlarda bulundu.
Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2013, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz