Kırsaldaki dar gelirli vatandaşa Büyükşehir desteği

Büyükşehir’in sosyal belediyecilik hizmetleri Adana’nın ilçelerindeki dar gelirli vatandaşları sevindiriyor

Kırsaldaki dar gelirli vatandaşa Büyükşehir desteği

Adana Büyükşehir Belediyesi’nce Merkezde ve ilçelerde belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım kolisi dağıtılması işlemi sürüyor. Şu ana kadar 10 bin koli yardım gerçekleştirildi ve sayının artması için çalışmalar devam ediyor. Büyükşehir’in 150 koli yardım malzemesi götürdüğü ilçe bu kez İmamoğlu oldu.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün sosyal belediyecilik hizmetlerine verdiği önemin sonucu; Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, kırsalda desteğe ihtiyacı olan Adanalıların yardımına koşmayı sürdürüyor.

Daha önce çeşitli ilçelere bağlı mahalle ve köylerde benzer destek kampanyaları düzenleyen Adana Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediye başkanlıkları ve bağlı muhtarlıkların belirlediği yoksul vatandaşlara yiyecek kolileleri dağıtıyor.

banner625
YARDIMIN ADRESİ BU KEZ İMAMOĞLU OLDU

Adana Büyükşehir Belediyesi, son olarak İmamoğlu’da ihtiyaç sahiplerine 150 koli yiyecek dağıttı. Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bürokratları, İmamoğlu’nun köylerinde dar gelirli vatandaşlara yiyecek kolisi dağıtımı gerçekleştirdi.

SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI GÜÇLENEREK SÜRÜCEK

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bürokratları, Büyükşehir bünyesinde oluşturulan Hayırlı İşler Sosyal Market aracılığıyla, ihtiyaç sahiplerine şu ana kadar 10 bin koli dağıtıldığını, önümüzdeki süreçte de yardımların süreceğini açıkladılar. Büyükşehir bürokratları, “Merkez ilçelerimizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız bize başvurduğunda, rutin olarak destek verilmesi gerekiyorsa, Sosyal Market’ten periyodik olarak bunu gerçekleştiriyoruz. İlçelerimizde ise belirlenen yoksul vatandaşlarımıza yardımı bizzat götürüyoruz. İlçelere her seferinde 150 koli gönderiyoruz. Yeniden talep olursa sayı artırılıyor. 1 seferlik yardımlarımızda isimler tutanakla belirleniyor” diye konuştular.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz