Kozan Belediyesi'nin 2017'nin ilk projesi ÇKA'dan geçti

Kozan Belediyesi 2017’nin ilk ayında Çukurova Kalkınma Ajansı’ndan (ÇKA) proje desteği almaya hak kazandı.

Kozan Belediyesi'nin 2017'nin ilk projesi ÇKA'dan geçti

Kozan Belediyesi’nin 2016 Yılı Kasım – Aralık Dönemi Teknik Destek Programı kapsamında ÇKA’ya yaptığı “Kozan Belediyesi Kamu İhale Kanunu Eğitimi” proje başvurusu ajanstan destek alacak.

Projeyle belediyenin harcama yetkilisi ve gerçekleştirme görevlisi kadrosunda çalışan 30 personele yönelik; 4734 sayılı Kamu İhale Mevzuatı kapsamında yeni yönetmeliklerle getirilen son değişiklikler hakkında eğitim verilecek. Bir hafta sürecek eğitimle personele kurumların ihaleye çıkma aşamaları, yaklaşık maliyetin hesaplanması, teknik şartnameye getirilen kriterler, ihaleye katılımda yeterlik kuralları, ihale ve ön yeterlik ilanında bulunması zorunlu hususlar gibi konular hakkında detaylı bilgi verilecek.

banner560

Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk, belediye proje ekibinin Avrupa Birliği ve ÇKA başta olmak üzere farklı kurum ve kuruluşlara sunulmak üzere yeni projeleri hazırlamaya devam ettiğini söyledi. Başkan Öztürk açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Geçtiğimiz 2 yılda tamamladığımız 4 Çukurova Kalkınma Ajansı projesi belediyemizin proje hazırlama ve uygulama sürecindeki başarısını ortaya koyuyor. Kısa bir süre sonra yine ÇKA desteği 1 haftalık Kamu İhale Kanunu eğitimine ev sahipliği yapacağız. 2016 eylül ayında da Kozan Belediyesi Hayat Boyu Eğitim Merkezi projemiz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığından destek almıştı. Başarılı çalışmalara imza atarak, birçok kurum ve kuruluşa projeleriyle örnek olan genç ekibimize teşekkür ediyorum.”

Kozan Belediyesi son iki yılda, ÇKA’dan aldığı destekle şimdiye kadar Yiğenoğlu Sokak Sağlıklaştırma Projesini, Taşınmaz Kültür Varlıklarının Turizme Kazandırılması Projesini, Yapıcı Konağı Restorasyon Projesini ve İmar Mevzuatı Eğitim Projesini tamamladı. Belediyenin AB fonlarından aldığı 200 bin Euro’luk destekle kurduğu Kozan Belediyesi Hayat Boyu Eğitim Merkezi projesinin çalışmaları ise halen devam ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz