“Kültür Yükü” ihtiyaç sahiplerine ulaştı

Kısa adı EDOSK olan Everest Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü’nce başlatılan kırtasiye malzemesi ve kitap toplama kampanyası çerçevesinde elde edilen bir kamyonet dolusu “kültür yükü”, Pozantı Fatih Kamışlı İlköğretim Okulu’nda ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

“Kültür Yükü” ihtiyaç sahiplerine ulaştı
banner625
Adana’da tüm doğa sporları branşlarına ev sahipliği yapan EDOSK, sportif faaliyetlerle olduğu kadar, imza attığı sosyal sorumluluk projeleriyle de adından sıkça söz ettiriyor. Bugüne kadar yapılan; Huzurevi ziyaretleri, yardım konserleri, küçük çocuklara ücretsiz doğa gezileri ile doğa sevgisinin aşılanması, lösemili çocuklara müzik dinletisinin ardından köy okullarında öğrenim gören çocuklar için hikaye, roman ve çeşitli kitaplarla, kırtasiye malzemeleri toplandı.

İlköğretim ve ortaokul öğrencileri hedef alınarak bu yaşlara uygun her türlü hikaye, roman ve kültür sanat konulu kitapların toplandığını ifade kulüp ikinci Başkanı Aydın Manaşırlı, kampanyaya gösterilen ilgiden mutlu olduklarını belirterek, üyelerine duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.

Kulüp bünyesindeki sosyal projeler bölümünü özellikle oluşturan Kulüp Başkanı Fatih Kurt ise sosyal sorumluluk projeleri oluşturmalarının nedenlerini anlattı: “  Yoğun kulüp faaliyetlerinin yanı sıra  üşenmeden, yeri geliyor dinlenmeden , hatta kendi izin günlerimizi feda ederek bu projelere zaman ayırıyoruz ve bunu gönüllülük esası ile severek yapıyoruz. Toplanan  kitaplar 10 Mart 2013 Pazar günü Pozantı Fatih Kamışlı ilköğretim Okulu’ndaki öğrencilere teslim edildi. Çocuklar  geleceğimizdir.  Bu nedenle raflardaki okunmayan tozlu kitapları toplayıp Fatih Kamışlı İlköğretim Okulu’nun kütüphanesine teslim ettik.”

2013 Nisan ayı içerisinde yine küçük çocuklara yönelik  projelerinin olduğunu ifade eden Kurt, yaklaşık bin çocukla birlikte uçurtma festivali  ve ödüllü resim yarışması gibi aktiviteler gerçekleştireceklerini ifade etti.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2013, 10:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz