Kutlu doğum etkinliğinde aileler yarıştı

Adana 'da Kutlu Doğum Haftası nedeniyle İl Müftülüğünce düzenlenen TÜYAP Fuar alanındaki etkinliklerin 3.günüde de dolu dolu geçti.

Kutlu doğum etkinliğinde aileler yarıştı


Adana Valiliği ile İl Müftülüğü ’nün koordinasyonuyla gerçekleştirilen ‘Adana Kutlu Doğum 2013’ etkinliklerinin üçüncü gününde Umre Ödüllü Aileler yarışıyorlar başladı.

10 bin metrekare kapalı alana sahip TÜYAP Adana Fuar Merkezi’nde gün boyunca dini kitap fuarı, yarışmalar, hat ve ebru sergisi ile kermes aktivitelerinin düzenlendiği etkinlikte akşam konser ve konferans düzenlendi.

banner625
 Adana İl Müftüsü Arif Gökce’nin de hazır bulunduğu gecenin açılışında Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk ve Seyhan Müftüsü Halil Uzun birer konuşma yaptılar

 Dünyayı değiştiren kutlu doğum’ isimli tek perdelik tiyatro oyunu sergilendi. Asım Yıldırım’ın şiir ve sunumuyla zenginlik kattığı gecede Uğur Işılak ve Yusuf Güney ‘ilahi ve naat-ı şerifler’ okudu. Adana Kutlu Doğum 2013 etkinliklerinin üçüncü gününde ayrıca ilahiyatçı Mahmut Açıl, ‘Hz. Fatıma örneğinden hareketle İslam’da Kadının Onuru’ konulu bir konferans verdi.

TÜYAP Adana Fuar Merkezi’ndeki program ulusal ve yerel  televizyonlardan da canlı  yayımlanmaya devam ediyor…

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2013, 13:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz