Kutluca; “ Cumhuriyetimiz onurlu direnişle kuruldu”

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Adana Şube Başkanı Yakup Kutluca, Cumhuriyetin, Türk Milletinin Doğulusuyla, Batılısıyla, Kuzeylisiyle, Güneylisiyle, Kadın-erkek, yaşlı-genç demeden kan, gözyaşı ve emeğiyle hayata geçirdiği eşi olmayan bir şaheser olduğunu söyledi. Başkan Kutluca, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 92. Yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Kutluca;  “ Cumhuriyetimiz onurlu direnişle kuruldu”
banner560
Kutluca, destansı bir kurtuluş mücadelesiyle, topraklarımızda gözü olanlara karşı gösterilen onurlu bir direniş sonucunda kurulan Cumhuriyetimizin, 92. yıldönümünü millet olarak sevinçle karşıladığını söyledi. Son günlerde devletin bağımsızlığı, milletin birliği ve Cumhuriyetin devamlılığı için hayatlarının baharında, bölücü terörün haince saldırıları neticesinde şehit olan kahraman güvenlik kuvvetlerimizin acılarını içlerinde hissettiklerini vurgulayan Kutluca, şunları kaydetti:

“Aziz milletimiz her ne pahasına olursa olsun gerektiğinde Cumhuriyeti muhafaza etmek için dün olduğu gibi, bugün ve yarın da hiçbir fedakarlıktan kaçmayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurulduğu bu çok anlamlı günün yıldönümünde, büyük Türk milletinin Cumhuriyet bayramını kutluyor; büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyorum."
Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2015, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz