Kuzey Güneyle buluşturuluyor

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Büyükşehir Belediyesi’nin kamulaştırma işlemini tamamladığı ve yıkım çalışmalarına başladığı Mithatpaşa Mahallesi Şehit Mehmet Özer Caddesi’ndeki çalışmaları denetledi.

Kuzey Güneyle buluşturuluyorbanner625

Sabah erken saatlerde yıkım çalışmalarının yapıldığı bölgeye giden ve çalışmalarla ilgili İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı’na bağlı Mevzuata Aykırı Yapılar Şube Müdürü Şahabettin Canımoğlu’ndan bilgi alan Zihni Aldırmaz, “Bu bölgede daha önce kamulaştırma çalışmaları yaptık ve kamulaştırmayı büyük ölçüde tamamladık. Şimdi yıkım çalışmaları süratle devam ediyor. Burada hemen bulvar açacağız ve Kuzey Adana’dan gelen Türkmenbaşı Bulvarı’nı Havaalanı Kavşağı’na bağlayacağız. Böylece Adana kuzeyden güneye önemli bir aks kazanmış olacak. Havaalanı Kavşağının devamında da bulvar çalışmalarımız sürüyor. Oradan da Obalar Caddesi’ne ve Akkapı’ya doğru aks devam edecek” dedi.

Bulvar tamamlandığında bölgede trafiğin önemli ölçüde rahatlayacağını belirten Zihni Aldırmaz, Adana’da kuzey güney, doğu batı ayrımı yapmadan hizmete devam ettiklerini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2013, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz