banner641

Makam şoförü Başkanına rakip oldu

Adana Şoförler ve OtomobAdana Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın önümüzdeki yıl yapılacak genel kurulunda, uzun yıllar odanın makam şoförü olarak çalışan Murat Erkoç, mevcut Başkan Kazım Barışık’’ın karşısına rakip olarak çıktı.

Makam şoförü Başkanına rakip oldu

banner560
 

Uzun yıllar Adana Şoförler ve Otomobilciler Odası’nda Başkan Barışık’ın makam şoförü olarak görev yapan, ayrıca taksi ve kamyon şoförlüğü, 28 Eylül 2004 tarihinden itibaren 01 T 2966 plakalı aracı ile taksicilik yapan Şoförler Odası Başkan adayı Murat Erkoç, oda üyesi taksici ve kamyoncu esnafının yıllardır sahip çıkılmaması nedeniyle zor şartlar içerisinde ayakta durma mücadelesi verdiğini, siftahsız kontak kapatarak evine dönmek zorunda kaldığını söyledi.

 

ODA ÜYELERİ SÖZ VE YETKİ SAHİBİ OLACAK

 

Murat Erkoç, “Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar, ben de damdan düşenlerden birisiyim. Taksiciliğin ve kamyonculuğun sahipsiz bir meslek olmadığını ortaya koymak, yapacağım icraatlarla oda üyesi esnaf arkadaşlarımın yaşam standardını daha ileriye, daha güzele götürmek için aday oldum” dedi.

 

Taksici ve kamyoncu esnafının yılların ihmalinin kurbanı olduğunu, bugüne kadar yeterli hizmeti alamadığını vurgulayan Erkoç, “Taksici ve kamyoncu esnafının layık olduğu, hak ettiği hizmeti alabilmesi için Oda üyelerimizin gür sesi, haklarının sonuna kadar takipçisi olacağım” diye konuştu.

 

Esnafın sorunlarını içinde yaşayarak gördüğünü ve çözüme kavuşturmaya talip olduğunu ifade eden Başkan adayı Murat Erkoç, göreve geldiği takdirde Şoförler Odası’nda üye esnafın söz ve yetki sahibi olacağını belirtti. Erkoç, “Herkesin düşüncesine saygılı olacağız, her türlü eleştiriyi saygıyla karşılayacağız. Üyelerimizin istek ve beklentileri doğrultusunda hareket ederek, en kaliteli hizmeti sunmanın gayreti içerisinde olacağız” diye konuştu.

 

BANKAMATİK GÖRÜNÜMLÜ TAKSİ DURAĞI

 

Taksici esnafının bireysel olarak korsan taksicilerle mücadele etmek zorunda bırakılmasından yakınan. Adana Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı adayı Murat Erkoç, taksici esnafının gelirini artıracak projelerin hazır olduğunu, bu projelerle taksici para kazandığı gibi, taksi plakalarının da değerinin artacağını söyledi.  

 

Murat Erkoç, Kayseri, Gaziantep ve Konya’da Şoförler Odası, belediye ve banka işbirliğiyle uygulanan bankamatik görünümlü taksi durağı projesininin Adana’da gerçekleştirileceğini bildirdi.

 

Büyük çaptaki yük eşyalarının toplu taşım araçları tarafından taşınmasının önlenmesi amacıyla belediye ve trafik ekipleriyle birlikte uyum içerisinde çalışılacağını vurgulayan Erkoç, toplu taşım araçlarının gece 01.00-05.00 saatleri arasında çalışmamasıyla ilgili düzenlemenin takipçisi olacaklarını kaydetti.

 

Erkoç, başta yabancı dil olmak üzere eğitim çalışmalarının yanısıra çekici, yeni araç alımı, taksimetre ayar ücretlerinin asgari seviyeye çekilmesi ve  sosyal hizmetlerin şoför esnafına daha etkin ve kolay ulaşımının sağlanacağını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2013, 13:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ümit dora
Ümit dora - 3 yıl Önce

Her zaman arkandayız Murat baba yürü sen Allah rast getirsin

SIRADAKİ HABER

banner640